Nafukovací hala rozpoutala diskuzi
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 24.06.2024 15:02, jste 20926842. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Nafukovací hala rozpoutala diskuzi

Poklidný průběh jednání zastupitelstva se zasekl v debatě o tělocviku na základní škole. Nestor sportu v České Vsi František Svačina zpochybnil smysluplnost koupě nafukovací haly.


Nafukovací hala rozpoutala diskuzi

Česká Ves - Poslední březnový čtvrtek se v České Vsi konalo zasedání zastupitelstva. V covidových časech už tradičně v jídelně základní školy. Při jeho zahájení nikdo z přítomných ještě netušil, že instituce, na jejíž půdě nalezli zvolení představitelé obce azyl, se zároveň stane i rozbuškou k jediné vážnější diskuzi v jinak poklidném průběhu jednání. Přitom na programu byla celá řada "ožehavých témat" jako třeba rozpočet obce na rok 2021 dosahující v kapitole výdajů 111 milionů korun.

"Ten údaj je trochu zavádějící, protože se do něho více jak z poloviny promítají finanční prostředky z projektů započatých v předchozích letech. Jde se např. o rekonstrukci staré hasičské zbrojnice, pokračování projekčních prací na rekonstrukci plaveckého bazénu, opravu komunikací, údržbu bytového fondu a řadu dalších akcí," vysvětlil starosta Pavel Mudra devítimístnou položku v kapitole předpokládaných výdajů. Přestože rozpočet obce na letošní rok byl nakonec bez problémů schválen, skrýval v sobě čertovo kopýtko, které se projevilo v diskuzi o uvažovaném nákupu nafukovací sportovní haly.

I když zastupitelé tuto myšlenku podporují, je kolem její připravované realizace stále řada neznámých. "Otázkou nákupu a provozu nafukovací haly se zabýval jak finanční výbor, tak i investiční skupina," říká Petr Mudra a pokračuje: "Nemáme ještě vyřešenou otázku vlastního provozování haly, kde musí nejprve vzniknout spolek, který tuto činnost zaštítí. Probíhají také jednání s akciovou společností Řetězárna Česká Ves, na jejímž pozemku by hala měla stát.
Vysoutěžit se musí cena na přípojky a podklad pod halu. Její majitel je naštěstí ochoten počkat do června, kdy by mělo proběhnout rozhodnutí zastupitelstva, zda se hala koupí, nebo ne. Obec by si svou investicí, jejíž výše je odhadována na cca 4,4 miliónu korun, předplatila hodiny v hale vyčleněné pro potřeby základní školy, v jejichž prostorách již chybí kapacity pro sportovní kroužky."
Přestože by tedy nemělo jít o vyhazování peněz pro několik zámožných podnikatelů, kteří budou chodit hrát do haly tenis, vystoupil s námitkou proti její koupi bývalý dlouholetý učitel tělocviku na českoveské škole a nestor sportovních aktivit v obci František Svačina. Ten označil investici jako zbytečnou a ve své řeči poukázal na to, že děti málo sportují venku, kde podmínky k tomu základní škola má. Navrhl také, aby obec, pokud škole chybí kapacity k provozování sportovních aktivit, nechala postavit gymnastický sál o rozměrech 12 x 12 m, jehož životnost bude mnohem delší než v případě nafukovací haly. Emoce plály a zastupitelé nakonec rozhodli o tom, že obec požádá o stavební a územní řízení a bude dál shromažďovat všechny potřebné informace k zodpovědnému rozhodnutí, jež by mělo padnout na jejich další společné schůzi v průběhu června.


(pm), 19.4.2021 16:18, zobrazení: 24778

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.