Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 21.02.2018 04:06, jste 4986421. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Soud s ředitelkou VMJ Veronikou Rybovou trval 20 minut
(ma),

Dne 31., srpna 2017 začalo jednání ve sporu na ochranu osobnosti a náhrady nemajetkové újmy ve výši přes 300 tis. Kč. Žalující Hana Hošková, žalované Vlastivědné muzeum Jeseník, potažmo jeho kontroverzní ředitelka Veronika Rybová. Jednání bylo zrušeno 20 minut po jeho zahájení.


Soud s ředitelkou VMJ Veronikou Rybovou trval 20 minut

Jeseník - Nejprve předsedkyně senátu Ivana Ondryášová probrala přítomnou veřejnost a vykázala z místnosti všechny, kdo by mohli být ve sporu předvoláni jako svědci. Ačkoliv žalující strana nepožadovala svědectví mezi veřejností přítomných bývalých zaměstnanců muzea, žalovaná ano. Bývalí zaměstnanci, ke svému překvapení, se měli stát svědky obhajoby, aniž to tušili a museli tak jednací místnost opustit.
Následně byly obě strany vyzvány k poslední možnosti mimosoudního smíru. Právní zástupce žalující strany Balkis Al-Wahaishiová z Advokátní kanceláře JUDr.Holouše uvedla, že se o mimosoudní vyrovnání pokoušeli několikrát s tím, že požadovali pouze omluvu a projevenou lítost. Naproti tomu právní zástupce žalované Leoš Viktorin z Olomouce, že ředitelka Rybová si není vědoma svého špatného jednání a v případě, že žalující strana stáhne žalobu, žádost o omluvu a požadavek na nemajetkovou újmu, žalovaná strana se zřekne práva na náhradu řízení.
Největší překvapení mělo přijít o pár minut později. Předsedkyně senátu se formálně zeptala, zda mají strany vůči jejímu senátu výhrady podjatosti. Zatímco žalující strany neměla, žalovaná ano! Důvodem měl být článek v Jesenickém týdeníku č.34 “Průlomový soud na Jesenicku!”, který měl podle emotivního tvrzení Viktorina Rybovou odsoudit už předem a urážel ji. Následně obvinil žalující stranu, že poskytla znění obžaloby médiím a tak mohl vzniknout uvedený článek.
Dalším údajným důkazem podjatosti celého senátu, tedy i přísedících Jarmily Otevřelové a Věry Filgasové, mělo být i to, že se na jednání dostavili zástupci regionálního tisku a rozhlasu.
Poté si vyžádala slovo obžaloba, která se důrazně ohradila proti nařčení právníka obžalované Leoše Viktorina. Právní zástupce žalující strany Balkis Al-Wahaishiová uvedla, že ani klientka ani její advokátní kancelář žádné informace médiím nepředaly a naopak žádost médii o poskytnutí informací odmítli. Klientka chtěla vše vyřídit v klidu a co nejrychleji. Pokud však obžaloba bude spor protahovat, budou navrhovat další svědky, kteří se již dnes ozývají. Poté Ondryášová vydala usnesení, ve kterém jednání zrušila po vznesení námitky podjatosti žalovanou stranou. O podjatosti rozhodne Krajský soud v Ostravě.
Veronika Rybová před 10 lety musela odejít z funkce ředitelky Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. Městská rada ji tehdy odvolala bez udání důvodu, ale podle Litoměřického deníku mělo jít o podobné chování jako v Jeseníku. Na straně 3 přetiskujeme článek z roku 2007, který se jejím nuceným opuštěním funkce zabýval.


(ma), 12.9.2017 13:46, zobrazení: 2063

Diskuze nad článkem:


Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 07
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Policejní deník - 3x
Mladí cukráři soutěžili v lázních - 3x
Jesenický pelmel - 3x
Exšéfka litoměřického kulturáku se vrací - 3x
Soutěž o NEJ fit salát - 2x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 4431x
„Prvořadá je pro mě práce pro město,“ - 3548x
Policista z Javorníku se podílel na společné ochraně hranic Evropy v Srbsku - 3489x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 3487x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 3320x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)