Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 17.12.2017 16:55, jste 4606027. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Společný jmenovatel
Miroslav Chovanec,

Poprvé v historii samostatných krajů nemá Jesenicko zastoupení v krajské radě. Vláda hochů ve sněhobílých košilích a se zářným úsměvem z Babišova Hnutí ANO 2011 a přátelé z ČSSD patrně naznali, že kraji za to nestojíme a oni vědí sami nejlépe, kde nás na Jesenicku bota tlačí...


Společný jmenovatel

Možná poprvé v historii letos chybí v okrese i specializovaní lékaři. V JT č.02/2017 se v dopise MUDr. Karla Slováčka můžete dočíst, kteří to jsou. Pak nám nezbývá než se ptát: „Co s tím na Jesenicku, krajští koaliční hoši z Hnutí ANO a z ČSSD, budete dělat? Necháte nás konečně zavézt hnojem? Anebo se už začnete starat o veřejnou službu, kterou se neustále zaklínáte? My snad neplatíme zdravotní „pojištění“?“ Volby se blíží a Jesenicko vás nezajímá. Tak možná by bylo na místě konečně volit i jiné strany ...
Ale nedívejme se jen na kraj. Vzpomínáte si na dobu, kdy se x bytových družstev a jiných majitelů domů chtělo v Jeseníku odpojit od centrálního zdroje tepla? A co k tomu říkal starosta města Adam Kalous a jiní?
Dnes tu máme reálnou situaci, kdy firma Sateza obhospodařující centrální zásobování teplem zvyšuje jeho cenu.
A rovnou o 13%, všem těm, co zůstali připojeni, přestože město Jeseník snížilo Sateze nájem blokových kotelen. Pro úplnost, zdražuje se jen v Jeseníku, jinde se naopak zlevňuje.
K prvnímu průšvihu, kdy vláda Marie Fomiczewové a Libora Halase naprosto ignorovala soukromé a družstevní vlastníky domů a podepsala se Satezou podivnou paskvilní patnáctiletou smlouvu, se tedy připojil další. A hádejte, kdo to všechno zaplatí? Fomiczewová, Halas, současný starosta nebo bohatý strýček z Agrofertu?
Co má oboje společné? Není to nic složitého – jde o nezájem voličů, komu že to vlastně svěřují správu věcí veřejných, potažmo své peníze. Ale všechno zlé je na něco dobré. Možná se při dalších volbách ovčan konečně bude zajímat o to, jaké má kandidát názory, jaký je jeho vztah k městu a jakouže stopu zde zatím zanechal. A pokud ne, dobře mu tak. Ať otevře peněženku ještě více. Ale to už bude asi o Chocholouškovi.


Miroslav Chovanec, 23.1.2017 16:06, zobrazení: 2295

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 27, Číslo: 49
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
KLAUNIÁDA? - 1036x
Průlomový soud na Jesenicku! - 4x
Odešel dobrý člověk Milan Kuba - 4x
Bazénová válka - 3x
NÁVŠTĚVA Z ANGLIE V ČESKÉ VSI - 3x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 3332x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 2643x
„Prvořadá je pro mě práce pro město,“ - 2617x
Policista z Javorníku se podílel na společné ochraně hranic Evropy v Srbsku - 2601x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 2419x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)