Kde je vůle …
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 29.10.2020 23:57, jste 10975805. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Kde je vůle …
Miroslav Chovanec,

Klidně budu špatným prorokem, ale situace kolem budovy IPOsu je podle mého názoru jasná. Ministerstvo práce a sociálních věcí tahá město Jeseník za fusekli a postaví si v Jeseníku svoji budovu. Peníze i stavební povolení jsou připraveny. Teď jde jen o to, na co to svést.


Kde je vůle …

Proč? Město Jeseník už druhé volební období skáče kolem stupňujících se požadavků ředitele úřadu práce Martina Viterny, který se vůbec netají tím, že „svou“ budovu si stejně postaví. Co na tom, že lidé to mají dnes všechno pod jednou střechou? Co na tom, že je to mrhání penězi těch hloupých daňových poplatníků, kteří budou s radostí běhat mezi úřady po celém městě a platit a platit?
Ostatně si myslím, že slavný úřad práce měl být už dávno zrušen pro nadbytečnost. Nebo už jste někdy zažili, že by vám sehnal práci? A určitě jste neslyšeli nic o tom, že se lidé opakovaně na zimu či při nedostatku práce propouštějí, aby mohli být následně s tučnou dotací přijímáni, opakovaně. A copak dělají “pracovní” úředníci v době, kdy je na trhu práce “průšvih” jak mraky – více volných míst než uchazečů? A kolik nezaměstnatelných ve skutečnosti je? Neustále měněné metodiky výpočtu a mizení uchazečů do jiných kolonek to všechno krásně zamlžuje a vyvolává zdání o potřebnosti stále většího počtu úředníků. Všude na světě, v normální ekonomice, pracovní místa vytvářejí podnikatelé, jen v socialistické Evropě úředníci a jejich statistiky. A všechno to vesele platí čím dál nižší počet produktivních lidí…
Ale zpět k IPOSu. Starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová se musí chovat korektně i po schůzce s ministerskými úředníky, kteří našli další důvod, jak oddálit rozhodnutí zůstat v budově. Vymysleli si tedy další podmínky a posudek, po kolikáté už. Ale! V červnu končí nájem pracovnímu úřadu a sociálce a rozmnožení úředníci momentálně nemají kam jít, protože novou budovu lusknutím prstů nepostavíš. Jeseník však může státu po červnu nájem, nyní už žádnou smlouvou neomezovaný, řádně osolit. Takže úkol pro úřednickou chytrou horákyni - jak to jen udělat, aby nový nájem zůstal nízký a nová budova se začala stavět? Vsadím se o láhev dobrého vína, že na to nakonec přijdou. Kde je vůle, tam je cesta.


Miroslav Chovanec, 28.1.2019 10:04, zobrazení: 10510

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 30, Číslo: 41
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 12655x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
Letní pouť v Horní Lipové - 4x
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným - 4x
Slimáci, plzáci a hlemýždi - 3x
Nejčtenější články
Přežijí horské lesy Jeseníků rok 2020? - 13128x
Jeseničtí městští úředníci přišli o svého šéfa - 12815x
Říjnová glosa: Umění bezdradnosti - 11519x
“Řádný hospodář” nakupuje zbytečné parkomaty - 10804x
O 5G SÍTÍCH A ELEKTROSMOGU S MARTINEM NOVOTNÝM - 10274x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)