RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 18.04.2021 01:45, jste 12699254. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU
František Svoboda,

Po mé páteční návštěvě lékaře, nacházejícího se v objektu Obchodního centra Alkron, jsem se tedy již jednoznačně rozhodl k napsání této úvahy, směřované k místním zastupitelům.


RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU

Již poněkolikáté se hned od vstupu do budovy linula opravdu omračující vůně. Dnes však nabyla takové dimenze, že nebýt invalidního vozíku, který jsem tlačil, ztratil bych stabilitu. Nevím zcela jistě, odkud tato “líbezná vůně” přicházela, bez viny však zřejmě místní toalety nejsou. Jedna ze sedaček u sloupu v přízemí budovy sloužila při mém příchodu jednomu pánovi jako gauč, nečekal-li zrovna momentálně příjezdu záchranné služby, čemuž však nic nenasvědčovalo. Nevím, jaké intenzity je vůně, kterou musejí inhalovat zaměstnanci (tím spíše, že se jedná převážně o ženy) zdejších prodejen i ordinací a kanceláří, ale nepochybuji, že to po ránu povzbudivý impuls rozhodně není a chuti do práce nepřidá. Kvalitu místních veřejných toalet včetně “opravdu lidové” ceny nechávám na posouzení jiných. Tento stav je rozhodně dlouhodobý a proto mám podnět pro místní zastupitelstvo k příští zimě. Byla by možnost, páni zastupitelé a paní zastupitelky, demontovat obě “odpočívadla” u sloupů včetně nádob, které byly zřejmě původně určeny květinám a i s místním WC je přemístit třeba do přízemí místní radnice, která jistě není tak frekventovaným místem jako budova Alkronu pro místní občany i návštěvníky. Nemají-li zastupitelé o tuto ranní vůni zájem, měli by se postarat o nápravu této neutěšené situace. Nechci zůstat jen u kritiky, ale vážně i s trochou ironie poskytnout svůj pohled. Tyto lavičko - lehátka s květináči po své demontáži nikomu jistě chybět nebudou! Pouze nepočítá-li s nimi zastupitelstvo jako s mobilními lehátky detašovaného pracoviště integrovaného záchranného systému. I za těchto okolností by tato lehátka pro trvale odpočívající a nemocné mohla být dle mého přemístěna do prostor radnice a zaměstnanci by mohli být proškoleni v poskytování základní pomoci tomuto typu onemocnění. Na pořad jednání zastupitelstva by se mohl dostat i bod trvalého zajišťování pitného režimu pro tyto odpočívající z městského rozpočtu. Co se týče toalet, mohla by situaci řešit trvalá přítomnost zaměstnance, která by udržovala jak chod tak úklid zařízení. Myslím si, že veřejné a čisté WC může být i bezplatné a výběr peněz kvalitu služeb bezesporu nezajistí. Celá budova může být dle mého názoru otevřena a uzavřena v souladu s otevírací dobou obchodů, kanceláří a ordinací a nikoliv téměř neomezeně, což udržování klidu a pořádku v místě rozhodně ulehčí. 
Paní starostko, páni místostarostové, jestliže to cestou do práce několikrát vezmete přes Alkron, uděláte si jistě názor sami. Dle mého i takové zdánlivé maličkosti občanům život ztrpčují.
P.S. V pátek odpoledne jsem Alkronem prošel a zvládl jsem to bez plynové masky, kterou jsem měl pro jistotu u sebe.


František Svoboda, 25.3.2019 10:36, zobrazení: 10475

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 14
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 5x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
“Bez problémů“ odepsali půl milionu - 4x
Zabrání lockdown okresů v ČR síření covidu-19? - 4x
Kovidové fronty a testování občanů před nemocnicí - 4x
Nejčtenější články
Černobílá změna - 14803x
Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají - 13850x
Medvědáři - 13550x
Město Jeseník stále neví, jak to bude s centrálním zásobováním tepla! - 10959x
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 6170x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)