Ředitel městské policie Miroslav Táborský končí
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 18.04.2021 01:32, jste 12699254. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Ředitel městské policie Miroslav Táborský končí
(ma),

Klidnou hladinu veřejného mínění okresního města Jeseník rozčeřila informace o odvolání stávajícího ředitel Městské policie Jeseník Miroslava Táborského. Samoúčelná čistka nového vedení radnice nebo potřebný krok ke zkvalitnění práce městské policie?


Ředitel městské policie Miroslav Táborský končí

Jeseník – Na 15. zasedání městské rady se projednávala zpráva o stavu městské policie. Na základě projednávání tohoto bodu dostal stávající ředitel Městské policie Miroslav Táborský výpověď.
Oficiální stanovisko zní: „Z důvodu nesplnění požadavků pro řádný výkon práce spočívajících v neuspokojivých pracovních výsledcích byla dne 6. května 2019 dána výpověď z pracovního poměru panu Bc. Miroslavu Táborskému, pověřenému k plnění úkolů při řízení Městské policie Jeseník. Jmenovaný bude působit ve funkci ředitele Městské policie Jeseník až do doby skončení pracovního poměru, respektive odnětí pověření k plnění úkolů při řízení Městské policie Jeseník ze strany zastupitelstva města.“ Městská rada svým usnesením č. 534 šla ještě nad rámec výpovědi: „Rada města doporučuje zastupitelstvu města zrušit ke dni 20.6.2019 pověření strážníka Bc. Miroslava Táborského k plnění úkolů při řízení Městské policie Jeseník ze dne 10.9.2015.“

Podle starostky města Zdeňky Blišťanové rada k tomuto kroku přistoupila po několikaměsíční kontrole plnění náplně práce ředitele. „Na vedoucí pozici nestačí, že je člověk hodný,“ uvedla starostka.

Zeptali jsme se jí, zda je pravda, že Táborský nebyl na jednání rady přizván. Tuto informaci nám potvrdila s tím, že ředitel policie dostal vytýkací dopisy, které však nevedly k nápravě: „Já jako velitel městské policie se pravidelně účastním porad strážníků městské policie a zjistila jsem, že ředitel si neplní základní povinnosti spojené s řídící funkcí, zejména se jedná o řízení lidí. Zřejmě i proto je atmosféra mezi strážníky velmi napjatá a plná vzájemné nedůvěry. To se projevilo i na práci městské policie navenek.“ Na jednání městské rady pak Táborský nebyl přizván proto, že šlo už jen o popsání daného stavu v městské policii pro radní města.

Na veřejnosti se hovoří i o tom, že jedním z důvodů konce Táborského byly i dlouhodobě neřešené problémy se stížnostmi na strážníky a s bezdomovci. Někteří strážníci se měli dokonce dopouštět vůči nim i fyzického násilí, což Táborský veřejně verbálně odmítl na jednom sezení Ranního klubu. Emailem jsme jej požádali o vyjádření k celé kauze:
"Nejprve jsem dostal výpověď a až následně městská rada projednávala situaci kolem městské policie, a to bez moji přítomnosti. Rada doporučila zastupitelstvu moje odvolání. Do rady jsem nebyl pozván a na moji 18 stránkovou výroční zprávu o činnosti za rok 2018, kde jsou relevantní informace, jsem nedostal žádnou odpověď. K důvodům se možná vyjádřím později. Výpověď začíná běžet od 1.6.2019.


Nejsem například spokojen s tím jak byla v médiích prezentována městská policie a otázka bezdomovectví. Začalo to už vloni dýňovou slavností, kdy městská policie v souladu se zákonem samozřejmě zasáhla i poté, co byla pořadateli původně odvolána s tím, že situaci zvládnou sami (kamerový záznam, omluva pořadatelů). Na ranním klubu byli veřejně označeni dva konkrétní strážníci z napadení bezdomovce. Ti ale v tom termínu vůbec neměli službu a samozřejmě nebyla předložena ani zpráva o zranění. Nikde rovněž nebylo uvedeno, že mimo obvyklého počtu řešených přestupků za loňský rok měla městská policie kolem 900 výjezdů týkajících se právě lidí bez domova. Je potřeba si uvědomit, že tento problém je sociální, ale je neustále podsouván k řešení městské policii. Obecně platí - občan může dělat to, co není zákonem zakázáno, policista nebo strážník jen to, co mu zákon umožňuje. Co v této oblasti udělalo město a neziskovky? Dnes rozhodují lidé, které jsem viděl poprvé až na zastupitelstvu a už jsou odborníci na práci, kterou já a většina mých kolegů dělá více jak dvacet let."

Miroslav Táborský se stal ředitelem Městské police Jeseník 10.09.2015. Do výběrového řízení se tehdy přihlásili pouze tři zájemci – dva z řad Police ČR a strážník Táborský, který nakonec vyhrál. Protože se obával obsáhlé administrativy, byla na částečný úvazek přijata sekretářka. Už tehdy byl, stejně jako dnes, městským zastupitelem. Rada města doporučila zastupitelstvu města pověřit od 21.06.2019 strážníka Radka Sedláře řízením Městské policie Jeseník.


(ma), 28.5.2019 12:03, zobrazení: 14434

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 14
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 5x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
“Bez problémů“ odepsali půl milionu - 4x
Zabrání lockdown okresů v ČR síření covidu-19? - 4x
Kovidové fronty a testování občanů před nemocnicí - 4x
Nejčtenější články
Černobílá změna - 14802x
Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají - 13850x
Medvědáři - 13550x
Město Jeseník stále neví, jak to bude s centrálním zásobováním tepla! - 10959x
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 6170x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)