Hádejte třikrát
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 29.09.2023 00:14, jste 19495634. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Hádejte třikrát

Technické služby Jeseník, a.s. (dále TSJE) definitivně prohrály nesmyslný spor s bývalým předsedou představenstva Romanem Kalousem a členkou představenstva Dagmar Ponechalovou.


Hádejte třikrát

Nejvyšší soud České republiky rozhodl 18. ledna 2023 o dovolání a zamítl je. Výsledek sporu se dostal na veřejnost až minulý týden. Podle rozhodnutí soudu musí žalující TSJE zaplatit Romanu Kalousovi dalších 66.888,80 Kč a Dagmar Ponechalové 300 Kč. Celkové náklady prohraného sporu tak činí zhruba 4,4 mil. korun.
Zbytečně podané dovolání mělo jediný účel - posunout definitivní rozhodnutí kauzy až po komunálních volbách v roce 2022 a neohrozit tak znovuzvolení. To se povedlo a Blišťanová se opět posadila do křesla starostky.

Městská firma TSJE podala po komunálních volbách v roce 2018 žalobu proti dvěma bývalým členům představenstva ve věci investice do městského koupaliště. Žalobce se domáhá náhrady škody tím, že žalovaní jako bývalí členové představenstva TSJE přijali rozhodnutí o realizaci investice do wellness v budově městského koupaliště. Při přijímání rozhodnutí o realizaci této investice měli údajně porušit zákonné povinnosti výkonu funkce s péčí řádného hospodáře. Výši škody TSJE vyčíslily na 26,687 mil. Kč.

Podivná žaloba měla vyvázat z případné zodpovědnosti současnou starostku Zdeňku Blišťanovou, která se jako členka tehdejšího představenstva městské firmy a místostarostka účastnila prakticky celé přípravy investice do wellness i rozhodnutí o jeho realizaci.
Rekapitulaci celé kauzy, která zbytečně připravila občany města Jeseník o téměř 5 mil. korun, přineseme později. Bude městské zastupitelstvo, které pevnou rukou ovládá učitelka prvního stupně základní školy Zdena Blišťanová, požadovat vyvození osobní odpovědnosti? Hádejte třikrát.


(ma), 16.2.2023 12:00, zobrazení: 13838

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.