Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 21.01.2018 19:01, jste 4807580. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Robotům v Česku vládne Jeseník!
(md),

Jedenáctiletá naprostá robotická nadvláda Jeseníku opět potvrzena: máme zlato i stříbro z finále FIRST LEGO League 2016!!!


Robotům v Česku vládne Jeseník!

Vítězem se stal tým R.U.R., jen o dva body za ním skončil tým CO3. Oba týmy z jesenického gymnázia a SVČ Duha Jeseník postupují do Semifinal FLL Southeast v maďarském Debrecenu, kde budou bojovat o postup do evropského finále. Bronzovou příčku v Olomouci na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v sobotu 3. 12. 2016 obsadil tým z Gymnázia Hejčín.
Karel Čapek by se určitě divil, kdyby zjistil, že se v malém horském Jeseníku každoročně rodí nejlepší roboti v České republice. Jejich líheň je na jesenickém gymnáziu a nebojte se, nejsou nebezpeční. Každým rokem na podzim je šikovní studenti postaví z LEGO součástek, senzorů, motorů a mikropočítače a naučí je plnit co nejvíce úkolů připravených na hracím stole. Není to jednoduché, roboti musí být rychlí, šikovní a samostatní, protože na všechno mají jen 150 sekund. Než postavíte a vycvičíte nového LEGO robota, uplynou tři měsíce tvrdé práce. A to zdaleka není všechno, soutěž FIRST LEGO League není jen o robotech, ale také o výzkumné práci, o hledání řešení reálných problémů, o prezentačních dovednostech, o schopnosti reagovat na dotazy odborné poroty. A aby toho nebylo málo, také o týmové práci a vzájemné komunikaci. Pořádně těžká soutěž, která by zamotala hlavu i mnohým dospělým, a to v ní soutěží děti od 9 do 16 let. Jeseničtí v ní téměř nemají konkurenci, vždyť se letos jesenický tým stal šampiónem České republiky již pojedenácté v řadě za sebou!
Soutěže FLL se na Gymnáziu Jeseník účastní již čtvrtá generace týmů. Ve škole v současné době pod patronací SVČ Duha Jeseník pracují dokonce tři týmy, což je republikový unikát: žádná jiná škola v ČR není schopna do soutěže vyslat současně tři týmy. Nejmladší žáci gymnázia soutěží v týmu R.U.R. Team New a v Olomouci obsadili krásné šesté místo.
Na mnohaletých úspěších týmů se podílí nadšení a obětaví učitelé informatiky z gymnázia, kteří dětem předávají své znalosti a dovednosti a dokáží je motivovat k náročné přípravě na soutěž.
Semifinále zemí Visegrádské čtyřky v Debrecenu už bude probíhat celé v angličtině, takže před oběma postupujícími týmy leží další náročný úkol v podobě jazykové přípravy.
Díky všem, kteří pomáhají, a velké blahopřání všem, kteří soutěžili. Děti až mnohem později ve svém životě pochopí a ocení, jak mnoho se díky FIRST LEGO League naučily; že to nebyla jen dobrá zábava, ale především výborná příprava pro další studium.


(md), 13.12.2016 10:05, zobrazení: 3989

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 02
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Exšéfka litoměřického kulturáku se vrací - 3x
Vladyka Izaiáš - 2x
Plivnutí do tváře všem slušným lidem - 2x
Veronika Rybová – ještě jednou - 2x
SCHVÁLILI PLÁN ROZVOJE PROSENIORSKÉ POLITIKY - 2x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 4104x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 3207x
„Prvořadá je pro mě práce pro město,“ - 3180x
Policista z Javorníku se podílel na společné ochraně hranic Evropy v Srbsku - 3153x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 2976x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)