Vzpomínáte? I.
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 29.10.2020 23:42, jste 10975526. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vzpomínáte? I.
(ma),

Paměť voličů bývá krátká a rádoby politici na to spoléhají. Tak si připomeňme alespoň před volbami, kdo a jak se choval doposud. Na volitelných místech do krajských voleb jsou v Jeseníku lidé, kteří shodou okolností nejvíce przní politickou kulturu ve městě Jeseník. Bezpochyby to souvisí s tím, že získali téměř absolutní, nekontrolovatelnou moc, která se jim velmi zalíbila.


Vzpomínáte? I.

Místostarosta Tomáš Vlazlo (Jeseník srdcem / TOP 09, nyní Pirát)

Už na prvním zasedání městského zastupitelstva v prosinci 2018 plamenně řečnil o tom, že je potřeba se chovat jako řádný hospodář. Navrhl vystoupení města Jeseník ze Sdružení lázeňských míst, protože toto prý nic pro Jeseník nedělá. Místo toho, aby zkusil sdružení rozpohybovat z titulu své nově nabyté funkce, radikálně do toho řízl se zdůvodněním, že tímto krokem ušetřil městu závratných 25 tis. Kč (ve 248 milionovém rozpočtu)!
Ale už v dubnu 2019 na řádné hospodaření zapomněl. Nechal si pro svoji potřebu koupit drahý notebook, 2 monitory a dokovací stanici za cca 48000 Kč. Přece nebude používat notebooky a monitory, kterých na úřadě bylo dost. Lehce si spočítáte, že město mohlo mít zaplacené příspěvky na 2 roky dopředu a Vlazlo se mohl pyšnit, že ve sdružení něco pro město zařídil. Ale to by byla práce, ta moc nevoní. Tento krok navíc vyslal signál krajské samosprávě, že v lázeňském městě Jeseníku se moci chopila velmi podivná parta.

Starostka Zdeňka Blišťanová (TOP 09)

V říjnu 2019 navrhl Martin Škoda konání zasedání městského zastupitelstva každý měsíc, aby projednávaných bodů bylo méně a bylo na ně více času.
Navíc by se vycházelo rychleji vstříc žádostem občanů. Dnes mohou čekat na projednávání i půl roku. Dále požadoval, aby se zasedání konalo od 17 hodin, protože většina zastupitelů i občanů musí chodit do práce a ne každý si může pustit v pracovní době internet. Opatření, které by nikoho nic nestálo a vše by se zpružnilo. Jeho návrh Blišťanová smetla ze stolu. Ale. Na 9. zasedání zastupitelstva v květnu 2020 se očekávalo vystoupení řady občanů kvůli nedemokratickému zavádění sítí 5G v Jeseníku – přihlášku neprojednala ani Komise pro rozvoj, ani městská rada, ani městské zastupitelstvo a už vůbec se nikdo nebavil s občany. Blišťanová bod “Projekt 5G pro 5 měst v Jeseníku” zařadila záměrně až na konec programu. Byla si velmi dobře vědoma, že lidé nevydrží čekat řadu hodin, až je pustí ke slovu. Navíc s nasazeným kovidovým náhubkem a poprvé v historii i za asistence městské policie. Přestože na zastupitelstvo dorazil druhý největší počet občanů v novodobé historii města, Blišťanová svoji intriku vůči diskusi požadujícím občanům zdůvodnila tím, že při pozdějším projednávání se budou moci zúčastnit i občané přišedší z práce! Naštěstí se podařilo bod přesunout na začátek programu a přítomní si mohli na plno užít hysterické výlevy starostky při jejich diskusních příspěvcích. Tyto občany později Blišťanová v reportáži ČTV označila takto: “Minule bylo nejvíc od roku 89 těch lidí, to byli teda tihle, ale to bylo velmi nepříjemné, protože oni přišli už dopředu přichystaní s tím, že dou dělat problém." Demokracie vzor Blišťanová/TOP 09 evidentně není kompatibilní s představami a očekáváním občanů města Jeseník, kteří ji volili a platí.


(ma), 21.9.2020 15:25, zobrazení: 920

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 30, Číslo: 41
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 12655x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
Letní pouť v Horní Lipové - 4x
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným - 4x
Slimáci, plzáci a hlemýždi - 3x
Nejčtenější články
Přežijí horské lesy Jeseníků rok 2020? - 13127x
Jeseničtí městští úředníci přišli o svého šéfa - 12815x
Říjnová glosa: Umění bezdradnosti - 11518x
“Řádný hospodář” nakupuje zbytečné parkomaty - 10803x
O 5G SÍTÍCH A ELEKTROSMOGU S MARTINEM NOVOTNÝM - 10273x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)