Robotům v Česku vládne Jeseník!
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 17.10.2018 07:48, jste 5977591. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Robotům v Česku vládne Jeseník!
(md),

Jedenáctiletá naprostá robotická nadvláda Jeseníku opět potvrzena: máme zlato i stříbro z finále FIRST LEGO League 2016!!!


Robotům v Česku vládne Jeseník!

Vítězem se stal tým R.U.R., jen o dva body za ním skončil tým CO3. Oba týmy z jesenického gymnázia a SVČ Duha Jeseník postupují do Semifinal FLL Southeast v maďarském Debrecenu, kde budou bojovat o postup do evropského finále. Bronzovou příčku v Olomouci na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v sobotu 3. 12. 2016 obsadil tým z Gymnázia Hejčín.
Karel Čapek by se určitě divil, kdyby zjistil, že se v malém horském Jeseníku každoročně rodí nejlepší roboti v České republice. Jejich líheň je na jesenickém gymnáziu a nebojte se, nejsou nebezpeční. Každým rokem na podzim je šikovní studenti postaví z LEGO součástek, senzorů, motorů a mikropočítače a naučí je plnit co nejvíce úkolů připravených na hracím stole. Není to jednoduché, roboti musí být rychlí, šikovní a samostatní, protože na všechno mají jen 150 sekund. Než postavíte a vycvičíte nového LEGO robota, uplynou tři měsíce tvrdé práce. A to zdaleka není všechno, soutěž FIRST LEGO League není jen o robotech, ale také o výzkumné práci, o hledání řešení reálných problémů, o prezentačních dovednostech, o schopnosti reagovat na dotazy odborné poroty. A aby toho nebylo málo, také o týmové práci a vzájemné komunikaci. Pořádně těžká soutěž, která by zamotala hlavu i mnohým dospělým, a to v ní soutěží děti od 9 do 16 let. Jeseničtí v ní téměř nemají konkurenci, vždyť se letos jesenický tým stal šampiónem České republiky již pojedenácté v řadě za sebou!
Soutěže FLL se na Gymnáziu Jeseník účastní již čtvrtá generace týmů. Ve škole v současné době pod patronací SVČ Duha Jeseník pracují dokonce tři týmy, což je republikový unikát: žádná jiná škola v ČR není schopna do soutěže vyslat současně tři týmy. Nejmladší žáci gymnázia soutěží v týmu R.U.R. Team New a v Olomouci obsadili krásné šesté místo.
Na mnohaletých úspěších týmů se podílí nadšení a obětaví učitelé informatiky z gymnázia, kteří dětem předávají své znalosti a dovednosti a dokáží je motivovat k náročné přípravě na soutěž.
Semifinále zemí Visegrádské čtyřky v Debrecenu už bude probíhat celé v angličtině, takže před oběma postupujícími týmy leží další náročný úkol v podobě jazykové přípravy.
Díky všem, kteří pomáhají, a velké blahopřání všem, kteří soutěžili. Děti až mnohem později ve svém životě pochopí a ocení, jak mnoho se díky FIRST LEGO League naučily; že to nebyla jen dobrá zábava, ale především výborná příprava pro další studium.


(md), 13.12.2016 10:05, zobrazení: 7071

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 28, Číslo: 41
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 3666x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 3333x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 3238x
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 3126x
Konečně zase bude líp - 2429x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 10679x
ANO, už je líp - 7374x
Podaří se HARD zachránit nebo je jeho prodej zástěrkou něčeho zatím neznámého? - 5867x
Originalita a fungující tým. Jeseničtí roboti postupují do evropského finále - 5813x
Komu jde na ruku úřad práce? - 5179x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)