Nic není zadarmo
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 01:56, jste 21042771. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Nic není zadarmo

Opozice v Jeseníku je slabá. To ale nic nemění na tom, že opozice obecně má hlídat toho, kdo je v současnosti u moci. Alespoň v demokracii. Místo toho, aby se tento přístup cenil, je naopak napadán. Vzpomínáte na socialismus? Kritika ano, ale jen konstruktivní. A o tom, co je konstruktivní, rozhodovala Strana. Takže žádná kritika = totalita.


Nic není zadarmo

Naposledy si „naběhl“ jesenický zastupitel Jiří Juráš. Dovolil si veřejně oslovit starostku Blišťanovou, velitelku Městské policie Jeseník, jakže to je se speciální registrační značkou na jejich autě. V obecném povědomí lidí je, že to stojí nemalé peníze a že je to snobárna. Okamžitě se na něj sesypala letka těch jedině správných, co že si to dovoluje. Navíc, že to není o penězích (titulek „Papalášské manýry za naše penízek“ dodal JT), protože to je prý pro samosprávu zadarmo.
Tak si to rozeberme. Nebudu zkoumat, zda to má samospráva zadarmo či ne. V zákoně č.56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích o tom není ani slovo, rovněž tak v zákoně č. 634/2004 Sb. o správních poplatcích. Ale sračkoidních vyhlášek a nařízení je tolik, že je to klidně možné. Jak správně reagoval Juráš - nejsem úředník. Nicméně pokud je to pravda, městská policie dává jasně najevo – my si to můžeme dovolit a vy, holoto, za to musíte zaplatit 10000 Kč. A pokud to pravda není, je to o to horší. Připomínám sci-fi, že úředníci mají být naši zaměstnanci placeni z našich daní, se kterými by měli nakládat hospodárně. Městská policie Jeseník by bez této speciální značky totiž nemohla vykonávat řádně svoji funkci. Milá jesenická kavárno, co je to jiného než papalášství?
Pro aktivisty všeho druhu, povětšinou přisáté na veřejné rozpočty, pak ještě jedna poznámka. Samospráva vlastní peníze nemá. Jsou to naše peníze. NIC na světě není ZADARMO. Někdo námi placený musel speciální značku vymyslet, objednat a zaplatit. Jirkovi Jurášovi přeji „jen houšť a větší kapky“. Šlendriánu je na blišťanové radnici neúrekom.
A poznámka na úplný závěr. Jesenický týdeník nikdo nečte, protože je to prý žumpa, ale přesto všichni vědí, co se v něm píše. To je i po 33 letech jeho existence potěšitelné.


Miroslav Chovanec, 10.7.2023 9:54, zobrazení: 21771

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.