Dotace z ministerstva je ohrožena, hala samotná prý nikoli
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 13.12.2018 12:38, jste 6229651. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Dotace z ministerstva je ohrožena, hala samotná prý nikoli
(jj),

Na samotném závěru 16. zasedání jesenického zastupitelstva zazněla i informace o aktuálním dění okolo stavby sportovní haly. Město stále nemá jistotu, že i letos dostane vloni úspěšně přiklepnutou dotaci z MŠMT. Všechny potřebné prostředky na stavbu haly by však měly být již vyčleněny v rozpočtu.


Dotace z ministerstva je ohrožena, hala samotná prý nikoli

Jeseník - V loňském červnu sláva – 15 milionová dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dovršila proces shánění finančních prostředků na novou halu pro jesenické sportovce. V loňském září před krajskými volbami další sláva – sama ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) přijela poklepat na základní stavební kámen haly. Letos to však již tak slavné není. Kvůli průtahům s výběrovým řízením na demolici muselo město podat žádost o dotaci znovu a i když byla identická, či snad ještě přesnější (obsahovala již stavební povolení či detailnější harmonogram prací), je ji nyní problém uspokojit. Starosta Jeseníku Adam Kalous (ANO 2011) za tímto zádrhelem vidí politiku: “Mám informaci z MŠMT, že z důvodu nějakých formálních pochybení z naší strany by mohl být problém. V tuto chvíli budeme na postup ministerstva posílat oficiální stížnost. Probíhalo i jednání na vyšší úrovni s paní ministryní. Podle mě je to v politické rovině, kdy sociálně demokratická ministryně, která tady před půl rokem klepala na základní kámen, nyní otočila o 360 stupňů a nechce tento záměr podpořit, z nějakých důvodů.” Politika samotná však jesenického občana a sportovce stěží může zajímat méně, jde-li o vybudování důstojného sportovního stánku.
Dle vedoucího oddělení investic Jiřího Uhera však jsou veškeré prostředky na stavbu haly vyčleněny v rozpočtu a její realizaci by ve fázi, kdy je na spadnutí podpis smlouvy se stavební firmou, nemělo nic ohrozit. Patnáctimilionové navýšení nákladů na bedrech města by ovšem bylo slušnou ranou do rozpočtu, ale ve hře stále zůstává varianta i odpočtu DPH v případě, že by halu neprovozovalo město, ale Technické služby Jeseník. Ten by pokryl cca 12 mil. Kč. Dokud se ovšem nezačne stavět, tato informace pravděpodobně stěží uklidní všechny, kteří novou halu očekávají.


(jj), 2.5.2017 15:21, zobrazení: 5058

Diskuze nad článkem:


Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 28, Číslo: 49
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 4976x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 3986x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 3887x
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 3755x
Konečně zase bude líp - 2987x
Nejčtenější články
Originalita a fungující tým. Jeseničtí roboti postupují do evropského finále - 6519x
Komu jde na ruku úřad práce? - 5893x
Dotace na halu definitivně zamítnuta - 5398x
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 5357x
Rozhoduje se v Jeseníku o investicích správně? - 5281x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)