Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 20.04.2018 01:12, jste 5233015. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

JAK JSEM NEPOZNALA PANA STAROSTU
Markéta Blumová ,

Díky výtvarnému umění našich dětí jsme byli jako jedna z rodin již poněkolikáté pozváni na slavnostní předání ocenění za umístění v prestižní Mezinárodní dětské výtvarné soutěži Lidice. Jak bylo předem domluveno, loni i letos měl oceněným dětem poblahopřát v zasedací síni jesenické radnice pan starosta. Loni ho v této roli zastoupila paní místostarostka Mgr. Blišťanová, v roce 2011 jsem měla možnost při podobné příležitosti poznat tehdejší starostku paní Fomiczewovou.


JAK JSEM NEPOZNALA PANA STAROSTU

Letošní slavnost byla výjimečná tím, že ředitelka Soukromé výtvarné základní umělecké školy paní Mgr. Hana Jurková, která vše vždy zajišťovala, končí svou pracovní kariéru.
Dne 15. června 2016 v 17 hodin se pozvaní sešli na místě. Pan starosta pár minut předtím prostřednictvím svého sekretariátu odřekl svou účast s tím, že za chvíli odjíždí. Nikdo ho narychlo nezastoupil a tak celou slavnost sama důstojně vedla, dětské práce při promítání prezentovala, Ceny a Diplomy z Lidic i za reprezentaci školy a města Jeseník (mimo jiné i drobné dárky nejen od školy, ale i městského úřadu) předávala paní ředitelka Jurková.
Cítila jsem, že by si paní Jurková, po 42 letech obětavé a velmi úspěšné práce s dětmi na ZUŠ Jeseník, Gymnáziu Jeseník, ZŠ Jeseník a SV ZUŠ Jeseník, zasloužila poděkování starosty města Jeseník. Gestem uznání za její práci by bývala byla jeho přítomnost na tomto setkání. K tomu ovšem nedošlo a paní Jurkovou to jistě mrzelo.
Po skončení slavnosti (asi za hodinu a půl) jsme si ještě před budovou radnice s manželem, našimi dětmi a paní Jurkovou povídali. Tehdy vyšel za dveří radnice mně neznámý mladý pán s aktovkou a rychle odcházel. Protože přímo v této budově pracuje málo úředníků, zajímalo mě, kdo z nich to může být. Na přímý dotaz mi odpověděl, že skutečně je starostou a divil se, že ho neznám.
Těší mě tedy, že jsem pana starostu mohla na vlastní oči vidět odcházet z radnice a doufám, že se tato příležitost bude opakovat.
Paní ředitelce Jurkové ze srdce děkuji jménem Rady rodičů SV ZUŠ Jeseník za skvělou práci, kterou odváděla, za mimořádnou péči, kterou dětem stále věnovala, za nebývalé úsilí, jež vynaložila.
Pro závistivce překládám: paní ředitelka Jurková svou soukromou školu sama založila, osobně zajišťovala finanční prostředky, kvůli své škole se soudila se státem a spor vyhrála, školu vedla, sama v ní učila – a to i o letních prázdninách na Plenéru a v Letních dílnách (kdy dětem také nakupovala a vařila jídlo), sama uklízela (i záchody) a v neposlední řadě – když chyběly peníze na provoz – snižovala si plat.
Vážená paní ředitelko, Váš život je pozoruhodně krásný a já Vám děkuji, že ho s námi sdílíte.
Markéta Blumová
Rada rodičů SV ZUŠ


Markéta Blumová , 20.7.2016 11:24, zobrazení: 8515

Diskuze nad článkem:


Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 14
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 373x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 363x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 360x
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 358x
Zneužil zhrzený exstarosta Adam Kalous FB stránky města Jeseník? - 4x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 5625x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 4550x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 4488x
Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice vede MUDr. Jana Chrastinová - 3456x
Stávka řidičů 6. dubna 2017 - 3183x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)