Mikulovice bez praktického lékaře
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 01:45, jste 21030952. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Mikulovice bez praktického lékaře

Situace na Jesenicku jen kopíruje zoufalý stav zdravotnictví v ČR. MUDr. Slováčka vyprovázel z jednání zastupitelstva potlesk.


Mikulovice bez praktického lékaře

Ordinace praktického lékaře v Mikulovicích je do konce března 2023 uzavřena a kdo má nějaký zdravotní problém, musí si zajet do Písečné.
„Tuto službu pro nás v posledních letech vykonávala firma MUDr. Slováčka UNIMED Jeseník s.r.o. Bohužel koncem loňského roku odešli z této firmy dva lékaři. UNIMED inzeroval v lékařských periodicích od poloviny roku 2022 možnost zaměstnání nového lékaře, popř. převod celého mikulovického obvodu na lékaře nového. Přihlásil se MUDr. Hubáček z Uničova, který byl firmou UNIMED zaměstnán na tři měsíce s tím, že provede všechny kroky k převodu celého obvodu na svou osobu. Bohužel převod obvodu během této doby nestihl a ordinace v Mikulovicích musela být uzavřena minimálně do dubna. V současné době občané Mikulovic, pokud potřebují lékaře, musí navštívit ordinaci v Písečné, nejen z důvodu chybějícího lékaře, ale i z důvodu nepřítomnosti sestry, která je do konce března v pracovní neschopnosti,“ říká starosta Mikulovic Roman Šťastný.
Proč k tomuto stavu došlo a jaké jsou vyhlídky do dalších měsíců vysvětlil na úvod únorového jednání mikulovickým zastupitelům a přítomné veřejnosti MUDr. Slováček. Jasně, srozumitelně a bez příkras. Přesto ho při odchodu provázel potlesk. Pravdu totiž dokáží lidé ocenit, stejně jako to, že oblíbený lékař projevil snahu složitou situaci řešit a podat obci pomocnou ruku. Na zastupitelstvo přišel totiž s návrhem, že pokud se MUDr. Hubáčkovi nepodaří vyřídit převzetí obvodu, bude od 1. dubna 2023 provizorně po dva dny v týdnu osobně zajišťovat provoz ordinace v Mikulovicích. Zahájení ordinačních hodin je přitom podmíněno návratem zdravotní sestry z pracovní neschopnosti.
Mikulovičtí zastupitelé na svém jednání zároveň schválili jednorázovou finanční výpomoc firmě UNIMED Jeseník s.r.o. ve výši 300.000 Kč na mzdu nového lékaře, který bude pracovat v ordinaci Mikulovice po celý pracovní týden, přičemž firma UNIMED zároveň obnoví v lékařských periodách inzerát, jímž osloví potenciální zájemce o obvod v Mikulovicích. Schválena byla také finanční odměna ve výši 30.000 Kč tomu občanovi obce, který pomůže zajistit praktického lékaře pro dospělé v Mikulovicích, jenž bude pracovat v ordinaci po celý pracovní týden a s nímž bude sepsána smlouva minimálně na jeden rok.
Nedostatek lékařů bohužel nepálí jen Jesenicko. Aktuálně je v ČR neobsazeno 148 obvodů praktického lékaře, u dětských lékařů je situace ještě horší.
Ne náhodou se tak dříve narození musí ptát, kam se po 33 letech od „sametu“ dostala situace v zemi, kde zdravotní péče byla zdarma a recept na léky stál pouhou korunu…


(pm), 1.3.2023 16:15, zobrazení: 29253

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.