Co je to za dopravce?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 23.09.2021 07:04, jste 14861508. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Co je to za dopravce?
Ivan Kučera, Mikulovice,

Reakce na článek v Jesenickém týdeníku č.3 pod názvem Ať zastavuje aspoň na znamení.


Co je to za dopravce?

Často jezdíme s manželkou k rodině do Ostravy autobusovou linkou Jeseník – Ostrava a nastupujme na zastávce Mikulovice, Okál. Poslední dobou ji využíváme i na cesty k lékaři do Krnova. Na trase Jeseník – Ostrava přibylo v novém jízdní řádu o 16 zastávek více, zatímco zastávka na znamení Mikulovice, Okál byla zrušena, přestože tam autobusy i za ČSAD zastavovaly.
Málokdy jsme na této zastávce nastupovali nebo vystupovali sami. Ze zastávky Široký Brod jede 5 km v obci, projede 4 autobusové zastávky a zastaví až u OÚ na páté zastávce. Například v Heřmanovicích na čtyřech kilometrech je 5 zastávek a jen tři na znamení a v obci Holčovice je na 6 km 7 zastávek a jen 2 na znamení. Sám jsem svědkem, že mnoho zastávek na znamení autobus projel bez zastavení. Pokud bych chtěl jet do Krnova nebo do Ostravy, musel bych jet dvě zastávky místním autobusem a 45 minut čekat na autobus do Ostravy, jelikož místní autobusy nenavazují. Nyní jezdíme tak, že jedem 2,5 km autem, které necháme několik dní stát na ulici u OÚ. Všichni tuto možnost ovšem nemají a starší lidé či nemocní tuto vzdálenost pěšky neujdou. Linka 590160 je uvedena jako dálková, ale linka 590901 není dálkovým spojem a jak píšete o spoji č.7 a 8 (zastavuje u každé meze) - na tomto spoji přibylo 17 zastávek v Moravskoslezském kraji a v Olomouckém kraji jedna. Mikulovice Okál zmizela, na trase je tedy o 16 zastávek víc a nejen na znamení, takže tady nevidím žádné ekonomické hledisko jak uvádí pan Kotas. Z Jeseníku do Zlatých přibyl pouze jeden spoj a to 15:00 z Jeseníku a to pouze v sobotu a tím se do Ostravy ani do Krnova nedostaneme. Ta drzost, že si pan Koryťák byl stěžovat u starosty! Ale kam si má jít stěžovat? Snad né na lampárnu a ujišťuji vás, že nebyl jediný. Já sám jsem posílal e-mail dopravci ARRIVA MORAVA s dotazem na důvod zrušení zastávky a žádná odpověď. Podobný e-mail jsem posílal na OÚ s žádostí o obnovení zastávky Mikulovice Okál a žádná odpověď. Přitom se říká - vyřizujte vše elektronicky. Tyto instituce zřejmě s lidmi nekomunikují, pouze s tiskem, i když jsou tam pro lidi, kteří je živí. Nevím, kdo zrušil status zastávky pro dálkové spoje, když desítky roků to šlo a pokud nevyhovuje parametrům, tak kousek směrem na Jeseník je nedávno vybudovaná nová zastávka Mikulovice Myslivecká louka. Ani z Jesenického týdeníku nevím, komu prospěje zrušení zastávky. Lidem určitě ne, dopravce by měl byt rád, že cestou pobere co nejvíc cestujících a OÚ snad jen pouze kdyby musel zastávku dotovat.
Co je to za dopravce, který znemožňuje lidem cestovat? Rád bych věděl jaký ekonomický přínos má na 125 km zrušení jedné zastávky na znamení.


Ivan Kučera, Mikulovice, 24.2.2020 15:11, zobrazení: 19147

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 37
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 6x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
Voda podraží o šest korun - 5x
TÝDENÍ PŘEHLED - 4x
Autokemp Bobrovník je centrem prodeje Car Boot Sale - 4x
Nejčtenější články
MÁ SMYSL VOZIT OPILCE DO OLOMOUCE? - 13870x
Vzpomínáte? I. - 13075x
VZPOMÍNÁTE? III. - 12097x
Povolební povídání - 11484x
Technické služby Jeseník žalují část bývalého představenstva. Požadují téměř 27 mil.korun! - 9742x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)