VZPOMÍNÁTE? III.
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 21.09.2023 13:54, jste 19452850. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

VZPOMÍNÁTE? III.

Paměť voličů bývá krátká a rádoby politici na to spoléhají. Tak si připomeňme alespoň před volbami, kdo a jak se choval doposud. Na volitelných místech do krajských voleb jsou v Jeseníku lidé, kteří shodou okolností nejvíce przní politickou kulturu ve městě Jeseník. Bezpochyby to souvisí s tím, že získali téměř absolutní, nekontrolovatelnou moc, která se jim velmi zalíbila.


VZPOMÍNÁTE? III.

Při rekapitulaci průšvihů vládnoucího tandemu starostka Zdeňka Blišťanová (TOP 09) – 1. místostarosta Tomáš Vlazlo (Jeseník srdcem / TOP 09, nyní Pirát) je tolik, že bychom o nich mohli psát ještě měsíc po volbách. A dokonce nám čtenáři posílají další. Takže nyní jen heslovitě – bublina nazvaná náplavka, aktivistický architekt, který se nekonal (proč nenastoupil do práce?) výuka na ZŠ Jeseník, odsunutá digitalizace úřadu, přijímání dalších úředníků a kamarádů. Kde je proklamované rozšíření úředních hodin (další bublina), chystané represe proti řidičům, navýšení parkovného, nesmyslné vození opilců do Olomouce, když řešení je jen s pomocí kraje, kde jsou ovšem dveře zavřené, protože s aroganty se nechce nikdo bavit. Bublina 5G (na Gymnaziu a ve firmě Fenix se nic neděje, průmyslovka mlčí), předražený a bez výběrového řízení přikupovaný software pro Senior taxi, skatepark pro 30 mladistvých za 7 mil. Kč v době, kdy jsou další peníze do rozpočtu nejisté, vrácení 100 000 EUR z česko - polského projektu přeshraniční spolupráce Centrum společných aktivit (rarita v Olomouckém kraji a možná v ČR), rozprášené MKZ Jeseník, destrukce demokratických procesů a politické kultury, diskutující občan i opozice se stali potížisty, zamrzlý participativní rozpočet, devastovaná dětská hřiště, nepořádek ve městě, upadající technické služby. Do toho spory uvnitř Jeseník srdcem, dehonestování členů vlastní volební strany s jiným než povoleným názorem, v přímém přenosu, atd. apod. Za 30 let, co sleduji komunální politiku, podobná vláda v Jeseníku ještě nebyla.
Jediné, co se opravdu daří, je okouzlení vlastní výjimečností a tah na nové, nyní krajské funkce. A samozřejmě sliby, například o transparentnosti, jejichž neplatnost jsme si už vyzkoušeli v reálnu. Mimochodem, TOP 09 nám slibuje vybudovat tak dlouhý tunel pod Sedlem, že za hodinu budete z Jeseníku v Olomouci (dnes z Loučné za 1:35 hod). Proč ne rovnou do Prahy?
Pokud nevíte, koho volit, hoďte to těm, co už něco dokázali, něco vybudovali, případně těm, co dlouhodobě nemění názory a neslibují nesmysly. Anebo těm, kteří nám sem nedovezou muslimskou rakovinu.


Miroslav Chovanec, 2.10.2020 14:24, zobrazení: 19852

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.