CHCE VEDENÍ MĚSTA JESENÍK ZLIKVIDOVAT TURISTICKÝ RUCH?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 01.10.2023 21:02, jste 19509862. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

CHCE VEDENÍ MĚSTA JESENÍK ZLIKVIDOVAT TURISTICKÝ RUCH?

Téměř dvojnásobně zdražilo město Jeseník poplatek z pobytu. Na rozdíl od ostatních měst, která si uvědomují složitost situaci v segmentu turistického ruchu.


CHCE VEDENÍ MĚSTA JESENÍK ZLIKVIDOVAT TURISTICKÝ RUCH?

Jeseník - Od 1. ledna. 2020 je účinná novela zákona o místních poplatcích, která zrušila pobytové poplatky, resp. vytvořila nový, který spojuje oba předchozí v jeden. Nový poplatek se označuje jako místní poplatek z pobytu. Na rok 2020 byla stanovena maximální sazba místního poplatku z pobytu jako součet dosud platných (15 Kč plus 6 Kč), tedy 21 Kč
Od 1. ledna 2021 platí v ČR nová maximální sazba místního poplatku z pobytu ve výši 50 Kč.
V mnoha obcích a městech se jako ubytovatelé můžete setkat se vstřícným krokem v současné nelehké situaci, kdy jsou poplatky z pobytu úplně odpouštěny a není třeba žádné od hostů vybírat. Město Jeseník, které se neustále ohání vstřícností vůči turistům, však naopak poplatek v tichosti zvedlo na úroveň, která pobytové turistice rozhodně nesvědčí.
Poplatníkem poplatku je host, resp. osoba, která v obci není přihlášená (zjednodušeně nemá v místě pobytu trvalý pobyt), a to bez ohledu na konkrétní účel pobytu. Plátce poplatku je ubytovatel, resp. poskytovatel úplatného pobytu. Jako takový je povinen vybrat poplatek od poplatníka (hosta) a ve lhůtě stanovené obecně závaznou vyhláškou jej odvést správci poplatku.
V přiložené tabulce je vidět, jak si v dnešní nelehké době vedou jiná města. Město Jeseník v čele s Jeseník srdcem/TOP 09/ Piráti je na prvním místě ve zdražení a „směle“ konkuruje výší poplatků nesrovnatelně atraktivnějším lázním.
Ke zdražení parkovného a likvidaci parkovacích míst pro turisty tak jde zřejmě o nastolený trend, jak turisty z města vyhnat a nechat zkrachovat další podnikatele už i tak citelně zasažené nesmyslnou „covidovou“ politikou státu.
Další otázkou je, co město s vybraným poplatkem dělá. Nepodařilo se nám na webových stránkách města dohledat, jak se vybraný poplatek vrací do


Miroslav Chovanec, 15.2.2021 8:03, zobrazení: 16815

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.