TAJEMNÝ ZIMNÍ STADION V JESENÍKÁCH
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 27.05.2020 15:05, jste 9290628. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

TAJEMNÝ ZIMNÍ STADION V JESENÍKÁCH
(ma),

Město Jeseník zaplatilo studii na zimní stadion. K zadání studie, jejíž součástí je i další wellness, se nikdo nehlásí.


TAJEMNÝ ZIMNÍ STADION V JESENÍKÁCH

Jeseník – Dne 21. srpna 2017 uzavřelo město Jeseník smlouvu o dílo na zpracování studie proveditelnosti k záměru výstavby multifunkční sportovní haly s ledovou plochou na Dukelské ulici za 196 tisíc Kč vč. DPH. Na stránkách města se lze dočíst: „ … Studie dále sestavuje všechny zadané funkce v rámci objektu zimního stadionu do architektonického celku. Umístění ledové plochy, umístění technologického zázemí, umístění sociálního zázemí a šaten, vyřešení návazností na stávající stadion vyřešení komunikačních ploch v rámci celku. Dále vytvoření a příslušné parkovací plochy…“ Při jejím zpracování si úředníci oddělení investic vzpomněli, že by bylo potřeba udělat ještě koncepci, jak by měla být rozmístěna všechna sportoviště v dané lokalitě (zimní stadion, plavecký stadion apod.). A vznikla další studie nazvaná „Multifunkční sportovní areál - zpracování urbanistické studie“ za 181,5 tisíc Kč vč. DPH. Smlouva byla uzavřena 1. prosince 2017. A v ní se jako součást bazénu objevilo další wellness centrum.
Připomeňme si, že pár desítek metrů od předpokládané výstavby plaveckého bazénu je právě budováno wellness v budově koupaliště. To je navíc kritizováno jako předražené. Wellness do studie umístil prý o své vůli projektant, který ji vytvářel! Alespoň takto to zdůvodnil vedoucí oddělení investic Jiří Uher na tiskové konferenci městského úřadu 22. března 2018. Podle Uhra se jedná jen o dvě malé sauny. „Pokud chcete něco zpracovat, není možno dopředu zpracovat přesný rozsah a zadání se tvoří v průběhu zpracování těch materiálů,“ vysvětloval Uher. Platí totéž o zimním stadionu, plně vybaveném a zpracovaném ve třech variantách?
Místostarosta města Petr Procházka řekl, že se velikost zimního stadionu bude odvíjet od výše dotace, kterou město na výstavbu dostane a dohodli se na tom na jednání městské rady. Vybavení stadionu má však být neměnné ve všech třech zpracovávaných variantách – tedy maximální možné se šatnami, tribunami, strojovnou, rolbami apod. Náklady na nejmenší variantu by měly dosáhnout výše cca 80 – 100 mil. Kč vč. DPH.
S překvapivou informací přišel radní Roman Kalous: „Když jsem tu koncepci viděl, tak se mi protočily panenky. To, co tady zaznělo, že rada se shodla na něčem, když budou dotace, bude takový zimák, vůbec není pravda. Rada o ničem takovém nehlasovala a na ničem takovém se neshodla. Mluvím sám za sebe, nesouhlasím s tím, aby se tady stavěl nějaký zimák. Já chci vycházet z potřeb hokejistů, co tady chtějí. Jsem spíš zastáncem výstavby kluziště a pak se bude uvažovat o nějakém zastřešení tak, aby to bylo do našich podmínek a aby finanční objem investice byl akceptovatelný.“ Podle něj je finanční strop haly za 50-60 mil.Kč a vždy se mluvilo o zastřešeném bruslení. Podle Jiřího Uhera to celé byla iniciativa Stanislava Kukučky.
Investice měl na starosti exstarosta Adam Kalous, který musel pod tlakem veřejnosti rezignovat, protože se po loňských parlamentních volbách dostal do Sněmovny a funkci starosty prakticky nevykonával. Podle místostarostky Zdeňky Blišťanové patrně proto stojí za tajemnými zadávacími podmínkami obou studií právě on, ve spolupráci s oddělením investic.

/Zveřejněno v JT č.12 dne 27.03.2018/


(ma), 7.4.2018 11:29, zobrazení: 8596

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 30, Číslo: 20
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 1321x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
Domašovští zasedali první - 3x
VRÁTÍME SE KE KLISTÝRU? - 3x
O 5G SÍTÍCH A ELEKTROSMOGU S MARTINEM NOVOTNÝM - 3x
Nejčtenější články
ČERVENÁ MAŠLE TAKÉ V CHARITĚ JESENÍK - 5155x
Ředitel městské policie Miroslav Táborský končí - 5134x
ŽIJÍ MEZI NÁMI - NIKA LIBERDOVÁ A KLÁRA DRGÁČOVÁ - 4452x
Máme nejdražší vedení města v jeho historii - 4012x
Auditoři vznesli vážná obvinění - 3336x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)