Konejšení
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 13.12.2018 11:49, jste 6229502. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Konejšení
Miroslav Chovanec,

Co bylo tématem historicky druhých přímých prezidentských voleb? Podle mého názoru nelegální imigrace, arogance Západu, potažmo Evropské unie a vlastně také „referendum“ o Miloši Zemanovi, resp. Jiřím Drahošovi. Po skončení hlasování se jali komentátoři „analyzovat“ výsledek. A postupně a potupně začali přicházet na to, co je uvedeno výše.


Konejšení

Někým dopředu tlačený Pan Nikdo bez názoru, bez politické i jiné minulosti a bez alespoň mlhavé vize do budoucnosti prohrál, kupodivu velmi těsně. Toť vše, vesmír se nehroutí a jede se dál.
Nemám v úmyslu nic hlouběji analyzovat. Jednak na to nemám, jednak jsou nyní na pořadu dne daleko důležitější věci. Nemáme vládu a ta, co se chystá k druhému pokusu, může být ještě horší než ta, co nedostala důvěru. A že při tom Miloš Zeman ohýbá ústavu? Ještě jsem neslyšel, že by někdo kritizoval znění ústavy, která lze vykládat různě. Jako ostatně většinu zákonů v této zemi. Proč nikdo neřekne, že na vině je i Ústava sama a její spoluautor, současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který ji jednoduše špatně napsal a který je dnes za vodou? Minulost nás opět dohání, jako už tolikrát v dějinách. Ze spojení Andreje Babiše a Miloše Zemana jde jistě hrůza, ale byli zvoleni. Kým? Těmi, co k těm volbám chodí, či spíše nechodí.
Naše děti nechápou, že budoucnost budou mít takovou, jakou si zvolí. Chcete se starat o imigranty, pro které je slovo práce bez obsahu? Tak volte jejich vítače. Chcete více dirigismu a byrokracie? Tak volte bruselské podržtašky. Chcete bydlet, mít slušný plat a perspektivu? Tak volte ty, kteří rozumí ekonomice a ctí lidskou práci. Nechcete pracovat, ale mít se jen dobře (dočasně)? Tak volte levicové přerozdělovače. Jak jednoduché...
Bohužel to v reálném životě neplatí. Souvisí to se vzdělaností, rozumovou leností i naivitou. Stačí se podívat na nejbližší radnici či obecní úřad. Sedí tam ti praví, pracovití, nezištní, obětaví? Takže, poražení, nezoufejte, podobných “prohraných” velkých voleb ještě bude. Zvyknete si, jako my starší. Radši se soustřeďte na ty malé volby, protože dobro a zodpovědnost se nedirigují ze shora, ale ze zdola. Nevěříte? Tak se podívejte třeba na výsledky tříkrálové sbírky. Nerušené čtení.
/Zveřejněno v JT č.4 dne 30.1.2018/


Miroslav Chovanec, 5.2.2018 12:05, zobrazení: 4849

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 28, Číslo: 49
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 4972x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 3984x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 3885x
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 3751x
Konečně zase bude líp - 2985x
Nejčtenější články
Originalita a fungující tým. Jeseničtí roboti postupují do evropského finále - 6519x
Komu jde na ruku úřad práce? - 5892x
Dotace na halu definitivně zamítnuta - 5397x
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 5357x
Rozhoduje se v Jeseníku o investicích správně? - 5280x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)