Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 20.05.2024 05:35, jste 20715100. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Peníze za rychlou jízdu a další přestupky půjdou dětem

Peníze, které Hanušovice, respektive jejich městská policie vybere na pokutách a dalších přestupcích, poslouží dobrému účelu. Radní města se dohodli na tom, že tyto finance použije město na vzdělávací a sportovní aktivity v základní i mateřské škole.

Hanušovice – „Řidiči, kteří jezdí Hanušovicemi rychle nebo páchají jiné přestupky, často nejvíc ohrožují chodce, a zejména děti. Proto nám přišlo fér použít takto vybrané peníze, i pokuty z dalších přestupků, právě pro naši základní školu a školku,“ vysvětlil Marek Kostka, starosta Hanušovic.

Na pokutách za přestupky vloni strážníci v Hanušovicích i okolních obcích vybrali více než 130 tisíc korun. Rozhodně však nešlo jen o rychlou jízdu – strážníci dohlíželi a pokutovali také porušování obecně závažných vyhlášek, mezi které patří například ta o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech, volné pobíhání psů či narušování veřejného pořádku.

„Kromě dohledu nad pořádkem v Hanušovicích zajišťují naši strážníci také dohled v okolních obcích. Konkrétně máme podepsanou smlouvu s Kopřivnou, Jindřichovem a Rudou nad Moravou. Vloni jsme pomáhali i ve Starém Městě, kde už ale teď mají vlastní městskou policii,“ informovala Ivana Vlachovská, velitelka Městské policie Hanušovice.

Hanušovická radnice školákům pravidelně přispívá například na lyžařský kurz. Letos i v následujících letech investuje nemalé finanční prostředky do modernizace obou školních budov.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 05, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Vánoční koncert v Bělé
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.