JESENÍK ODMÍTL DOTOVAT SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 08.08.2022 12:40, jste 16888715. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

JESENÍK ODMÍTL DOTOVAT SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ
Miroslav Chovanec,

Majitel polikliniky podal v srpnu 2020 žádost o 1,1 mil. korun jako dotaci města Jeseník na nový rentgen. V mezidobí však byl rentgen zničen vodou z prasklého potrubí.


JESENÍK ODMÍTL DOTOVAT SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ

Jeseník – 17. prosince 2020 dopoledne proběhl sněm Sdružení měst a obcí Jesenicka (SMOJ). Jeden z bodu programu se týkal žádosti nového majitele jesenické polikliniky Milana Plesara. Měli jsme možnost srovnat informace, které proběhly o žádosti majitele jesenické polikliniky Milana Plesara na SMOJ a odpoledne na zasedání městského zastupitelstva. U obou jednání byla přítomna starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová. Zatímco dopoledne padlo, že firma Jesenický rentgen s.r.o. požaduje 1 mil. Kč na provoz rentgenu, odpoledne její majitel zdůrazňoval, že požaduje peníze pouze na pořízení rentgenu a provozní ztrátu bude hradit ze svého. Starostka sice informovala zastupitele o tom, jak se jednalo o dotaci na sněmech SMOJ. Rozpor v účelu žádosti však nezmínila.
Diskuse na zastupitelstvu byla velmi zajímavá. Proti poskytnutí dotace se veřejně postavili například Roman Štencl, David Raif, Petr Procházka, Jana Konvičková a Eva Jedličková. Argumenty byly v podobném duchu, že nejsou stanovena pravidla pro poskytování dotací soukromým firmám. Naopak pro poskytnutí dotace se vyjádřili Jitka Kaňovská, Rudolf Lindovký a starostka Blišťanová. Trochu mimo bylo vystoupení Miroslava Partyky, který se Plesara zeptal, jaké dá záruky, že za dva roky ztrátový rentgen neodveze.
Podnikatel ve zdravotnictví Milan Plesar se ve svých třech vystoupeních v podstatě znevěrohodnil. Udělal ze sebe chudáčka, který na provozování rentgenu prodělává, ale z lásky k občanům jeho provoz nepřestane dotovat z vlastních peněz. A bez ohledu na poskytnutí či neposkytnutí dotace rentgen stejně na polikliniku pořídí. O tom, že poslal SMOJ žádost o 1 mil. Kč na provoz rentgenu se nezmínil. Uvedl, že provoz rentgenu generuje ztrátu 88500 Kč. Dotace na provoz od SMOJ by mu tedy tuto ztrátu téměř beze zbytku pokryla. Navíc na pořízení původního rentgenu dostal dotaci od Olomouckého kraje a jeho zničení by měla uhradit pojišťovna. Na dopoledním sněmu SMOJ padla ještě jedna informace, která by neměla zapadnout. Podle předsedy SMOJ Lubomíra Žmolíka se Milan Plesar vyjádřil ve smyslu, že pokud peníze od SMOJ nedostane, bude celou záležitost medializovat ve smyslu, že starostové obcí nemají zájem o zdraví svých občanů. Závěrečné hlasování dopadlo takto: 9 pro, 6 se zdrželo a 7 zastupitelů bylo proti.


Miroslav Chovanec, 20.1.2021 10:02, zobrazení: 14928

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 30
Zlaté dny mezi kapkami deště - 495x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Běh pro válečné veterány - 2445x
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 2321x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 2175x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 2049x
Trochu jiná škola - 1843x
Nejčtenější články
A není to málo Antone Pavloviči? - 7823x
Nemovitosti zdražují i na Jesenicku - 7000x
Starý bazén žije, pro nový je vše připraveno - 6951x
Prohraným soudem to zdaleka nekončí - 5502x
Javorník má vicemistry České republiky - 5216x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.