Dobře nám tak?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 13.08.2020 04:16, jste 9926791. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Dobře nám tak?
Miroslav Chovanec,

O tom, že instalace bratrů Kalousových do jesenické samosprávy prostřednictvím Hnutí ANO 2011 byl podnikatelský projekt ( i letos jich tam pár je, poznáte je?) může po 4 letech jejich vládnutí pochybovat jen totální ignorant nebo příslušník sekty s názvem Hnutí ANO.


Dobře nám tak?

Roman Kalous se z obchodníčka se železem a stříbrnými šperky stal „odborník“ na likvidaci odpadů a kadet na vyvádění peněz z veřejnoprávních firem. Adam Kalous se do všech svých funkcí dostal volebním podvodem, protože nikdy v Jeseníku nebydlel. A během tří let vyskákal z pozice provozovatele diskotéky ve Svitavách až téměř na vrchol – starosta Jeseníku, krajský zastupitel a poslanec Parlamentu. Nikoliv však proto, že by ukázal své mimořádné schopnosti sloužit veřejnosti, ale protože se nechal zavčasu zapsat na přední místa kandidátky Hnutí ANO, mimochodem rovněž podnikatelský projekt. Samozřejmě by to nebylo možné bez voličských hlasů. Na začátku o něm a o Hnutí ANO nevěděl nikdo nic. Budiž, ale jen na začátku. Nyní město Jeseník sklízí trpké ovoce jejich “práce”.
I na čtvrtečním posledním zasedání městského zastupitelstva jsme mohli sledovat, kam volba neověřených „politiků“, ale i prověřených šíbrů vede v praxi. Důležitý Výbor pro strategický rozvoj a investice (VSRI) se v tomto roce sešel dvakrát, za celé volební období snad asi 17 x (v minulém volebním období 36 x). Počty sezení samozřejmě nic nevypovídají o kvalitě výboru. Ale.
Čtvrteční zastupitelstvo mělo projednávat problém příjezdové komunikace Za kotelnou. V kostce - 8 majitelů pozemku (většina mladých rodin) chtěli po městu pomoc, koupili parcely bez příjezdové komunikace. Celý pozemek dříve koupil jeden člověk a městu nabídl, že komunikaci vybuduje na své náklady, ale pak parcely rozprodal. Noví majitelé udělali nepochopitelnou chybu, ale dala by se napravit. Pozemek pro stavbu komunikace vlastní Statní pozemkový úřad, který neprodává, ale městu by jej mohl převést a to by jej mohlo stavebníkům prodat. Ale město jen slibovalo a nekonalo. VSRI to měl pro městskou radu projednat, ale neprojednal. Problém se bez hmatatelného výsledku vleče od loňského září. Týká se lidí, co chtějí zůstat v Jeseníku, mají hypotéky, chtějí stavět atd. I dnes všichni slibují, jak se budou snažit, aby lidé z Jeseníku neodcházeli. Toto je názorný příklad, jak to mysleli ti, co se dostali do funkcí před 4 roky.
Kdo za to může? Asi nikoho nepřekvapí, že předsedou VSRI je (stále) Adam Kalous. Ale ten má už jiné starosti a plány. Jeho ukvapená volba a s ním celého hnutí se jako bumerang vrací všem voličům – ovčanům, kteří naletěli na bílou košili a zářivě thymolinový úsměv z billboardů. A k tomu připočtěme sportovní halu, zadávání zakázek z ruky spřáteleným firmám, předražené investice, kauza právníka Hlíny a jistě mnoho dalšího. Jaké je z toho poučení? Než to někomu hodíte, zamyslete se. Ale ne nad billboardem a jednoduchým sloganem, ale nad tím, co kandidát či kandidáti pro svoje spoluobčany či město skutečně udělali či dělají.

/Zveřejněno dne 25.09.2018 v JT č.38/


Miroslav Chovanec, 10.10.2018 18:28, zobrazení: 9988

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 30, Číslo: 32
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 4161x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným - 4x
Tendr na třetí etapu již běží - 3x
Slimáci, plzáci a hlemýždi - 3x
Nejčtenější články
(NE)Podnikání v turistickém ruchu po česku - 5845x
Jesenická radnice si stále neví rady s bezdomovci - 5665x
Přežijí horské lesy Jeseníků rok 2020? - 5427x
Jeseničtí městští úředníci přišli o svého šéfa - 5276x
Říjnová glosa: Umění bezdradnosti - 4581x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)