Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 18.04.2021 00:55, jste 12698763. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Diskuzní forum
Výpis příspěvků ke článku:


Nový příspěvek

Josef: už ho nepotřebujete ? [Odpovědět]
www:
dokud vám byl jeho hlas v zastupitelstvu dobrý, nevadilo, že nemá manažerské dovednosti ? Pan Táborský asi na to jako manažer nemá, je příliš hodný, což se dnes moc nebere. Učitelka bez jakéhokoliv sociálního cítění, pod taktovkou TOP-Stop se naopak cítí být odbornicí na tuto problematiku. Kde je její odpovědnost ? Není tam první období. Hodí to na chlapa a ona je z obliga ? Nikoliv. Pokud na to nemá, pak nevidím důvod jejího dalšího setrvávání ve funkci.
27.6.2019 18:29

Josef: bezdomovectví je sociální problém [Odpovědět]
www:
Nikde rovněž nebylo uvedeno, že mimo obvyklého počtu řešených přestupků za loňský rok měla městská policie kolem 900 výjezdů týkajících se právě lidí bez domova. Je potřeba si uvědomit, že tento problém je sociální, ale je neustále podsouván k řešení městské policii. Obecně platí - občan může dělat to, co není zákonem zakázáno, policista nebo strážník jen to, co mu zákon umožňuje. Co v této oblasti udělalo město a neziskovky? Dnes rozhodují lidé, které jsem viděl poprvé až na zastupitelstvu a už jsou odborníci na práci, kterou já a většina mých kolegů dělá více jak dvacet let."

Ano, s tím naprosto souhlasím. Bezdomovectví není záležitost represivních složek, ale věcí sociální. Dokud stát nebude mít (a chtít) tento problém řešit systémově, není možno tento úkol dávat obcím, potažmo policiím všech úrovní. K čemu je, že bezdomovec za porušení veřejné vyhlášky dostane pokutu ? Jsou to většinou lidé bez prostředků, dokonce i bez sociálních dávek, kteří žijí bůhví z čeho. To je naprostý nesmysl. Volat k zodpovědnosti policii, či obec, je jenom znakem naprosté neznalosti těch, kteří se k této problematice dehonestačně vyjadřují. Rád bych je vidl na místě obce, či policie. Máte nějaké zákonné možnosti ? Uvítám je.
27.6.2019 18:20

Bilák: [Odpovědět]
www:
Ono i ten hnus fialovej, co sedí u Billy schovaný za tújema, nad zastávkou, chlastačky a fetování toulenu, to je koutek a tudy nám chodí děti k autobusu.
10.6.2019 10:34

poslouchač: odposlechnuto [Odpovědět]
www:
a to si tak stojíte před Penny, s batohem na cestě za lepším z údolí divokých sviní a létajících sekyrek a prodavačka se baví se známým, známý říká, já sem nechodím odpuzuje mě to prostředí a ty existence, a prodavačka mu odpovídá, starostka nakázala střižníkům aby byli hodní na bezdomovce
3.6.2019 11:35

Nový příspěvek

Zpět na článek


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 14
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 5x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
“Bez problémů“ odepsali půl milionu - 4x
Zabrání lockdown okresů v ČR síření covidu-19? - 4x
Kovidové fronty a testování občanů před nemocnicí - 4x
Nejčtenější články
Černobílá změna - 14801x
Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají - 13850x
Medvědáři - 13548x
Město Jeseník stále neví, jak to bude s centrálním zásobováním tepla! - 10958x
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 6170x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)