Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 00:56, jste 21042623. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Další internetový podvod

Foto - Dne 3. dubna se na jesenické policisty osobně obrátil 76letý muž, který se měl stát obětí internetového podvodu.

Další internetový podvod

Poškozený nabízel prostřednictvím inzertního portálu k prodeji zahradní drtič větví. Na inzerát zareagovala osoba, která nabídla, že dopravu zajistí prostřednictvím služby DPD. S touto nabídkou prodávající souhlasil a pachateli poskytl své osobní údaje a číslo bankovního účtu, načež dosud neznámý pachatel poškozenému zaslal podvržené stránky vypadající jako ty společnosti DPD. Na této stránce muž zadal údaje z platební karty, přičemž po něm pachatel požadoval jinou kartu s výmluvou, že částku nelze na tuto kartu převést. Starší muž neváhal a zadal údaje i ze své druhé karty. Pachatel tak následně oběma kartami provedl platby v minimální výši 16 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvod a zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na tři léta až osm let. Apelujeme na občany, kteří prodávají zboží na inzertních či obdobných portálech, aby nikdy nereagovali na přijaté neznámé odkazy a už vůbec do nich nezadávali údaje ke své platební kartě nebo internetovému bankovnictví. Ve většině případů se jedná o podvržené odkazy.

Mladá řidička podcenila situaci

Včera o půl deváté večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I. třídy č. 60 v obci Lipová Lázně. Podle zjištěných informací 18letá řidička osobního automobilu Kia Niro nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu a povaze komunikace. Vjela na chodník, kde s vozidlem nejprve narazila do kovového zábradlí a poté se zastavila až o plot u domu. Mladá žena cestovala ve vozidle společně se třemi mladíky ve věku od patnácti do jednadvaceti let. Dva z nich museli být převezeni k ošetření do nemocnice. Přítomnost alkoholu byla u řidičky vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 900 tisíc korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Za krádež vodky může skončit za mřížemi

Velmi draho může přijít 21letého mladíka krádež jedné lahve vodky. V sobotu 30. března dopoledne navštívil supermarket v Jeseníku. Mladík v prodejně vzal půllitrovou láhev za 130 korun, sejmul z ní bezpečnostní čip a vložil ji do igelitové tašky. Následně chtěl prodejnu opustit, aniž by za alkohol zaplatil. Neušel však pozornosti ostraze prodejny, která jej za pokladnami zastavila. Přivolaní policisté zjistili, že muž se krádeže nedopustil poprvé. V posledních třech letech byl za takový čin odsouzen Okresním soudem Frýdek – Místek. Muži hrozí za přečin krádež trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Na Velikonoční pondělí dojezdil

Včera ráno krátce před osmou hodinou policejní hlídka zastavila řidiče vozidla Škoda projíždějícího Jeseníkem. Jednasedmdesátiletý řidič při dopravní kontrole nadýchal 2,5 promile alkoholu v dechu. Muži hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Za neplacení alimentů až rok za mřížemi

Včerejšího dne sdělili jeseničtí policisté podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle zjištěných informací si 25letý muž po dobu více jak jednoho roku neplní vyživovací povinnost vůči svým čtyřem nezletilým dětem, ačkoliv mu tato povinnost vyplývá z občanského zákoníku. Celkově tak má na alimentech dlužit přes 20 000 korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Motorkář byl převezen do nemocnice

Včerejšího dne před půl třetí odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě motorkáře, ke které došlo na silnici II. třídy č. 457 v katastru obce Horní Heřmanice u Bernartic. Podle zjištěných informací se šestapadesátiletému řidiči během jízdy od města Vidnava při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně zasekla plynová páčka, kvůli čemuž vyjel vpravo na travnatou krajnici vozovky. Následně s motorkou narazil do kmene pokáceného stromu, čímž došlo k vymrštění motorkáře. Muž byl z místa nehody transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci k ošetření. Škoda na motocyklu zn. Yamaha byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Pozor na cyklisty

Dne 8. dubna o půl třetí odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Vápenná. Nezletilý cyklista jel po chodníku směrem od základní školy k fotbalovému hřišti a při sjíždění z chodníku na komunikaci nedal přednost v jízdě osobnímu vozidlu zn. Dacia. Při nárazu došlo k poškození boční strany vozidla a jízdního kola. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 52 tisíc korun. Chlapce si převzala matka, která jej převezla do nemocnice k vyšetření. V tomhle období se na silnicích začíná vyskytovat čím dál více cyklistů, a proto apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby na sebe byli vzájemně ohleduplní a vždy se z cest vrátili ve zdraví domů.

Mladá řidička nestihla zareagovat

Včera kolem půl deváté ráno došlo k dopravní nehodě dvou vozidel na silnici I. třídy č. 44 v obci Česká Ves na Jesenicku. Podle zjištěných informací 25letá řidička vozidla Škoda Octavia neponechala před svým vozidlem dostatečnou bezpečnou vzdálenost a narazila do zadní části před ní zastaveného vozidla zn. VW Passat. Jeho 57letá řidička zastavila, jelikož dávala přednost odbočujícímu autu. Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun. Nehodou se policisté zabývají.

Ivana Skoupilová, inspektor, Libor Hejtman, tiskový mluvčíNa snímku je nehoda v obci Lipová Lázně. FOTO PCR


neznámý, kategorie: Zpravodajství, týden: 07, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.