Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 01:48, jste 21042757. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Začalo hlasování o ceny životního prostředí

Máte rádi přírodu? Uvědomujete si její důležitost? Pečujete o životní prostředí, byť jen drobnými krůčky? Dejte hlas svým favoritům v anketě Ceny kraje za přínos v oblasti životního prostředí - cena veřejnosti. Vybírat můžete na webu cenykraje.cz do 27. května.

Kraj - „Lidé mohou svoje hlasy přiřadit jednotlivým osobám, které se ochraně životního prostředí věnují, ale i spolkům nebo obcím. Účelem udílení cen je poděkovat lidem, kterým není jedno, v jaké krajině žijeme, a také motivovat ostatní. Nejde o to, zachránit současnost, ale o to, aby lidstvo mělo budoucnost. Zodpovědným chováním k tomu může napomoci každý,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Na webu najdete přehled nominací, které jsou rozděleny do třech kategorií - Významný počin v ochraně životního prostředí, Dlouhodobý přínos v oblasti životního prostředí a Významný počin v separaci a recyklaci odpadů. Vítěze jednotlivých kategorií vybere zvlášť složená porota. O ceně veřejnosti ale mohou rozhodnout přímo lidé. Získá ji osobnost, projekt nebo firma s největším počtem hlasů bez ohledu na kategorii.

Olomoucký kraj oceňuje v oblasti životního prostředí od roku 2019. Loňským vítězem v ceně veřejnosti se stal Bělecký Mlýn – lesnický podnik, farma a výletiště zaměřené na agroturistiku.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.