Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 02:15, jste 21042892. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Žena si myslela, že jí budou vyplaceny příspěvky

Foto - Dne 25. dubna se na policisty v Žulové obrátila 60letá žena, která se měla stát obětí podvodného jednání.

Žena si myslela, že jí budou vyplaceny příspěvky

V pondělí 22. dubna ženě přišla SMS zpráva s odkazem na ČSSZ pro výběr dávek a příspěvků. Po kliknutí na přiložený odkaz se měla otevřít stránka tvářící se jako ePortál ČSSZ, na kterém žena v domnění, že se přihlašuje svojí bankovní identitou, vyplnila přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Následně obdržela požadavek na potvrzení operace, který potvrdila. Jednalo se však o přidání příjemce, který smí provádět operace bez autorizace. Neznámý pachatel tak získal přístup k jejímu účtu a díky tomu z něj odeslal platbu ve výši 55 000 Kč. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na dva roky.

Krádež čokolád ho může přijít draho

Včerejšího dne po 14. hodině vyjížděli jeseničtí policisté na krádež zboží v jednom obchodě v Jeseníku. Dle zjištěných informací si měl 21letý muž vložit celkem 22 kusů čokolád do svého batohu a bez zaplacení projít pokladnami. Při odchodu jej však zadržel pracovník ostrahy, který následně zavolal policisty. Hlídka lustrací mladíka zjistila, že byl v posledních třech letech již za krádež odsouzen. Z tohoto důvodu mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí přísnější trestní sazba. Za mřížemi tak může strávit šest měsíců až tři léta.

Řidič se vyhýbal zvířeti

V sobotu 13. dubna krátce před čtvrtou hodinou ranní došlo v Jeseníku na ulici Šumperská k dopravní nehodě. Podle zjištěných informací 20letý řidič vozidla VW Golf jedoucí ve směru jízdy od ulice Bezručova směrem na Adolfovice nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, přičemž se lekl přebíhajícího zvířete a strhl řízení vpravo mimo komunikaci. Zde narazil do kamenné zdi, následně do oplocení a zastavil se až o sloup veřejného osvětlení, čímž se auto převrátilo na bok. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, se kterým byl převezen do jesenické nemocnice. Alkohol za volantem vyloučila u řidiče odborná dechová zkouška. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun, z toho 300 tisíc korun na vozidle. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Řidič pod vlivem

V sobotu 13. dubna kolem desáté hodiny večer kontrolovali policisté v Jeseníku osobní motorové vozidlo zn. Peugeot 208. Jeho 57letý řidič se mimo jiné podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal nejprve 1,76 promile a při opakovaném měření nadýchal 1,82 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Řidiči se udělalo nevolno

Včera krátce před 17. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Bělá pod Pradědem. 42letý řidič vozidla Fiat Croma jedoucí ve směru od Jeseníku na Červenohorské sedlo uvedl, že měl zdravotní indispozici a následně vjel do protisměru. Zde levou částí vozidla narazil do betonového obrubníku a pokračoval v jízdě příkopem. Poté narazil levou částí vozidla do oplocení před rodinným domem a zastavil se před plynovou přípojkou, kterou naštěstí nijak nepoškodil. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen do jesenické nemocnice. Alkohol za volantem u řidiče vyloučila dechová zkouška. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun. Dopravní nehoda je i nadále v šetření policie.

Darovali krev

Ve čtvrtek 18. dubna přišli podpořit dárcovství krve jeseničtí policisté. Na Transfúzní oddělení nemocnice v Jeseníku dorazilo 13 policistů. Jedná se o pravidelné dárce té nejcennější tekutiny. Po vyšetření krevního obrazu byli všichni shledání jako vhodní dárci a do krevní banky mohli přispět více jak 6 litry krve. V řadách policistů je mnoho těch, kteří nechtějí slogan „Pomáhat a chránit“ naplňovat pouze ve službě, ale ví, že darovaná krev může zachránit další lidské životy. Pro ty, kteří se zrovna mohli zúčastnit této akce, si Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, jako poděkování, připravila velmi krásné dárečky. Transfúzní oddělení v Jeseníku stále hledá nové dárce krve a je rádo za každou novou „dušičku“, která chce tímto způsobem pomoci společnosti. Jestli uvažujete také vy o dárcovství krve, není nic lehčího než navštívit Transfúzní oddělení nemocnice v Jeseníku, kde vám podají veškeré informace.

Z auta ukradl peněženku plnou peněz

Dosud neznámý pachatel se někdy v průběhu noci ze středy na čtvrtek 18. dubna vloupal do uzamčeného osobního vozidla Ford v Jeseníku. Jak policisté zjistili, pachatel měl odcizit peněženku s hotovostí, doklady i platební kartou, kterou řidič zanechal na sedadle spolujezdce. Svým jednáním se tak pachatel obohatil o více než 16 tisíc korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které trestní zákoník ukládá mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta. Apelujeme na občany, aby ve vozidlech nenechávali žádné cennosti. Myslete na to, že auto není trezor.

Řidič neodhadl své schopnosti

V pátek 19. dubna krátce před 9. hodinou vyjížděli policisté v obci Vápenná k dopravní nehodě. Třiašedesátiletý řidič nákladního automobilu AVIA vezoucí náklad dřeva couval ze silnice na železný mostek, který vede k rodinnému domu. Podle zjištěných informací řidič nedbal zvýšené opatrnosti při couvání a vlivem rozhoupání konstrukce železného mostku se tento pod ním propadl. Po nehodě skončil náklaďák na levém boku v řece Vidnávka. Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Při nehodě nedošlo ke zranění. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají. (foto v příloze)

Auto nedalo přednost autobusu

V pátek 19. dubna před 13. hodinou došlo na křižovatce silnic II. třídy č. 455 a III. třídy č. 4578 mezi obcemi Supíkovice a Velké Kunětice k dopravní nehodě auta s autobusem. Podle prvotních informací nedal 52letý řidič vozidla zn. Seat jedoucí od obce Supíkovice na obec Strachovičky přednost protijedoucímu autobusu, který jel od obce Velké Kunětice na obec Supíkovice po hlavní pozemní komunikaci. Při nehodě došlo ke střetu pravé přední části autobusu a zadního boku auta. Hmotná škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Dopravní nehodou se i nadále zabývají policisté.

Bourala koloběžka

Včerejšího dne před 15. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v Jeseníku na ulici Otakara Březiny. Podle zjištěných informací 39letý muž na elektrokoloběžce při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a za touto zatáčkou nestihl dobrzdit, když spatřil osobní auto zn. Škoda Superb. Jeho 48letý řidič na vzniklou situaci zareagoval sešlápnutím brzdového pedálu, avšak střetu již nezabránil. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyšla pozitivně u řidiče elektrokoloběžky s hodnotami 0,36 promile a 0,35 promile. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.Na snímku dopravní nehoda ve Vápenné. FOTO PČR


Ivana Skoupilová, inspektor, Tereza Neubauerová,, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.