Ředitel technických služeb nečekaně odvolán!
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 06.05.2021 02:45, jste 12949679. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Ředitel technických služeb nečekaně odvolán!
(ma),

Nové představenstvo Technických služeb Jeseník, a.s. , které je ve funkci pár týdnů, odvolalo dosavadního ředitele Jaroslava Ryčla.


Ředitel technických služeb nečekaně odvolán!

Jeseník - Jako blesk z čistého nebe se v pátek objevila informace týkající se městské firmy Technických služeb Jeseník, a.s. (dále TSJ). Ve zprávě zastupitelům, kterou rozeslal předseda představenstva Roman Štencl, se uvádí: „Dnes, tj. 22.03.2019 byl odvolán ze své funkce  ředitele TSJ pan Ing. Jaroslav Ryčl. Jeho působení ve funkci končí dnem následujícím, tj. 23.03.2019. Zároveň byla s p. Ryčlem uzavřena dohoda o ukončení pracovního poměru ve společnosti k 31.03.2019 . Dočasným vedením společnosti je pověřena sl. Ing. Hana Mikulinová - místopředsedkyně představenstva TSJ a.s. , a to s platností od 25.03.2019 . Na základě tohoto rozhodnutí s ní bude uzavřena pracovní smlouva a to na dobu určitou - do nástupu nového ředitele společnosti. Na všech bodech tohoto rozhodnutí se představenstvo shodlo jednomyslně.“
Představenstvo TSJ má následující povolební složení - předseda Roman Štencl (Jeseník srdcem), místopředseda Hana Mikulínová a člen představenstva Veronika Peštuková (Pro Jeseník). Jaroslav Ryčl působí ve funkci ředitele TSJ od 1. září 2016, kdy byl vybrán ve výběrovém řízení externí personální agenturou za cca 100000 Kč.
Podle našich informací se v pátek 22. března 2019 sešlo představenstvo na mimořádném jednání jen proto, aby odvolalo stávajícího ředitele.
Z dobře informovaných zdrojů se tak mělo stát na základě informací, které získalo procházením materiálů TSJ. Oficiální zdůvodnění nám však nedokázal popsat ani ředitel Ryčl. Své odvolání odmítl dále komentovat.
Vyjádřil se pouze ke svému působení v městské firmě : „Jsem přesvědčen, že to bylo pro TSJ dobré období. Udrželi jsme zaměstnanost pro desítky pracovníků provozu odpadů, díky vyhraným výběrovým řízením a zároveň obcím i městu Jeseník významně snížili náklady na likvidaci odpadů. Kvalitně jsme plnili služby pro město Jeseník - údržbu komunikací, péče o zeleň a veřejné osvětlení a kromě toho zajistili lidem práci a společnosti zisky díky realizace mnoha investičních akcí, jako např. chodník na Lipovské ulici, 2. etapa revitalizace Sídliště 9. května ... Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům za příkladnou spolupráci a popřát jim do budoucna jen to nejlepší." V pondělí ráno se mělo nové vedení firmy sejít se zaměstnanci, kde jim mělo odvolání oznámit. Do doby jmenování nového ředitele povede firmu Hana Mikulínová z Jindřichova.


(ma), 1.4.2019 10:48, zobrazení: 10852

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 17
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 6x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
Voda podraží o šest korun - 5x
ZMĚNY VE SVOZU KOMUNÁLNÍHO ODPADU ODSTARTOVALY DISKUZI - 4x
Nafukovací hala rozpoutala diskuzi - 4x
Nejčtenější články
Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají - 14894x
Medvědáři - 14641x
Město Jeseník stále neví, jak to bude s centrálním zásobováním tepla! - 12165x
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 7312x
MÁ SMYSL VOZIT OPILCE DO OLOMOUCE? - 6470x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)