Arogance moci
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 06.05.2021 03:34, jste 12950417. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Arogance moci
Miroslav Chovanec,

Současná radnice se ptá občanů prostřednictvím participativního rozpočtu, co by chtěli ve městě zlepšit. Kupodivu mezi vítěznými návrhy jsou takové, které nesvědčí o jakékoliv práci úředníků, kteří mají město na starosti. Například „Fontána a lavičky – okrášlení a oživení parku na náměstí Svobody“. Kdo by to byl řekl, že do parku patří lavičky či fontána.


Arogance moci

Nebo „Oprava břehu a pěšiny u okrasného rybníku a nové lavičky“. V popisu tohoto projektu bylo napsáno: „U okrasného rybníku je již několik let propadlý břeh, který s sebou vzal i kus chodníku. Oprava chodníku je na místě i kvůli bezpečnosti. U rybníku chybí lavičky, které zde kdysi byly a bylo by vhodné umístit zde nové.“ Vizitka práce úředníků jako noha. Oni v tomto městě nežijí? Anebo vítězný návrh – lavičky k Letnímu divadlu, aby diváci nemuseli sedět na zemi. Z našich daní placení úředníci nevědí, že lavičky se mají udržovat, že cesty se mají udržovat? Že je levnější udržovat než nechat zchátrat a znova investovat? Na bohapustou údržbu musí být exhibicionistické projekty na vyvolání zdání u občanů, že do něčeho mohou mluvit?
Proč to ale zmiňuji. Radnice se tedy občanů ptá na všední věci, které by měla rozhodovat sama, protože je za to královsky placena. Od toho máme přece zastupitelskou demokracii. Ale experiment s 5G sítí není všední věc. A navíc může znamenat ohrožení zdraví občanů. Tady se kupodivu občanů nikdo neptal. Dokonce ani zastupitelů! Navíc žádost město podalo 22. listopadu 2019, ale městská rada ji projednávala teprve 2. prosince 2019, resp. 16. prosince 2019. Kdo dal místostarostovi Tomáši Vlazlovi mandát podávat žádost? Proč se o tom nejednalo na radě ani na zastupitelstvu ani s občany?
Protože arogance moci. Stejně jako za komunistů někteří naši volení zástupci z výšin své neomylnosti vědí nejlépe, co potřebujeme my, řadoví občané. Na naše zdraví a peněženky vůbec nemyslí, peníze utrácejí jak smyslů zbavení. Důležitější je opět vyhrát volby a zachovat si prebendy za docházku do úřadu bez jakékoliv zodpovědnosti. Máme, co jsme chtěli. Nebo neslibovala nám starostka Blišťanová a její boy’s před volbami něco jiného? Vzpomeňte si.


Miroslav Chovanec, 4.2.2020 10:21, zobrazení: 16231

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 17
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 6x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
Voda podraží o šest korun - 5x
ZMĚNY VE SVOZU KOMUNÁLNÍHO ODPADU ODSTARTOVALY DISKUZI - 4x
Nafukovací hala rozpoutala diskuzi - 4x
Nejčtenější články
Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají - 14896x
Medvědáři - 14647x
Město Jeseník stále neví, jak to bude s centrálním zásobováním tepla! - 12171x
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 7315x
MÁ SMYSL VOZIT OPILCE DO OLOMOUCE? - 6472x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)