Útěk z Prahy?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 24.07.2024 22:38, jste 21077304. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Útěk z Prahy?

Určitě nejsem sám, kdo si láme hlavu nad chystaným výjezdním zasedáním české vlády v Jeseníku. Je to něco, co vláda běžně nedělá. A pokud to bude chtít praktikovat pro problematické regiony celé země, místo vládnutí projezdí se zbytkem volebního období.


Útěk z Prahy?

Ale. Česká vláda prý přijede do Jeseníku řešit problémy Jesenicka. Alespoň podle starostky Jeseníku Zdeny Blišťanové (TOP 09), která prohlásila, že bude žádat konkrétní a jasné výstupy, jak stát pomůže Jesenicku. Blišťanová je u lizu už 9 let. Po posledních komunálních, podivně těsně vyhraných volbách pro jistotu ani nepřišla s programovým prohlášením a nemusela jej tedy měnit za pochodu jako česká vláda. Jak inspirativní. Ovšem nevzpomínám si, jaké zásadní problémy se za její vlády podařilo vyřešit v Jeseníku a v okrese. Technologický náskok s 5G, technické služby, byty pro mladé, podpora vzniku nových pracovních, návrat domů mladých z vnitrozemí, lepší dopravní dostupnost, silnější turistický ruch? Všechno jen aktivistické, dobře placené kecy v kleci. Teď by to místo vlády Blišťanové měla řešit vláda česká? Vláda, která není ochotna a hlavně schopna řešit kromě Ukrajiny vůbec nic? Vláda, která zbídačuje celou zem?
A možná si na Jesenicku žijeme nad poměry a je třeba nás daňově přidusit. A možná se vláda přijíždí inspirovat a podívat se, jak bude země vypadat po jejich vládnutí. A nebo se něco naučit - Blišťanová byla první, která slíbila prosperitu města a všechno všem a po usednutí do starostenského křesla otočila o 180 stupňů - už v roce 2018! Tři roky před tím, než to samé udělala současná vládní koalice. A to přesto, že měla nejexkluzivnější podmínky pro to změnit ve městě úplně vše, obklopila se kývači, kamarády a kamarády kamarádů a podle toho to také v Jeseníku vypadá.
Spekulovat nad důvody náhlého zájmu české vlády o Jesenicko, periferii periferie s mizivým počtem voličů, můžeme dlouho. Nabídnu však ještě jedno vysvětlení, které nemusí být až tak veselé. Na stejný den zasedání vlády v Jeseníku, tedy 29. březen 2023, svolává Odborový svaz KOVO před Úřad vlády ČR demonstraci proti vládou prosazovanému odchodu do důchodu v 68 letech, aby podpořili své kolegy v náročných profesích k dřívějšímu odchodu do důchodu. Ale vláda bude z pohledu dopravní dostupnosti prakticky nejdále od Prahy, co to jde. Že by se nám sem vláda přijela schovat? Jak to vidíte vy?


Miroslav Chovanec, 24.3.2023 14:03, zobrazení: 18614

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.