Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 20.03.2023 14:26, jste 18209445. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Moderní gymnastky La Pirouette Jeseník ve víru závodů

Foto - Anna Kofroňová se s juniorskou reprezentací připravuje na květnové ME, ostatní členky oddílu v plné závodní sezóně. V Milevském poháru se v silné mezinárodní konkurenci děvčata z Jeseníku neztratila.

Moderní gymnastky La Pirouette Jeseník ve víru závodů

Okres - Oddíl sportovní gymnastiky La Pirouette Jeseník sice zdánlivě ztratil svou největší hvězdu Aničku Kofroňovou, která získala status reprezentantky, a spolu s dalšími děvčaty z juniorské reprezentace se připravuje společnou skladbu pro květnové mistrovství Evropy v Baku. Česká reprezentace se zde představí jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži skladeb pětičlenných týmů. Roli tahouna oddílu tak převzala Rozálie Planá, která byla zařazena do reprezentačního družstva nadějí a účastní se pravidelných soustředění reprezentace ve Vyškově.

Nejkvalitnějším závodem úvodních měsíců roku, na který zamířily moderní gymnastky Jeseníku, byl 32. ročník Milevského poháru, jenž se konal 4. března. Na prestižním podniku, jehož se zúčastnily i závodnice z Polska, Slovenska, Rakouska a Německa, získala děvčata z La Pirouette Jeseník několik cenných úspěchů. V kategorii nejmladších nadějí ročník 2015 vybojovala Helena Mertlová 1. místo v sestavě bez náčiní. V kategorii starších nadějí ročník 2011 skončila Rozálie Planá dvakrát na bedně, když získala 3. místo za cvičení s kuželi a 3. místo za cvičení s obručí. Celkově se umístila na čtvrtém místě. Na stupně vítězů se ve stejné kategorii dostala i Anna Vyhnánková, která ve cvičení s míčem skončila třetí. Bohužel další nářadí ji již nevyšla podle představ a celkově obsadila 10. místo.

V roce 2023 se také rozběhla Severomoravská liga moderních gymnastek, které se zúčastní děvčata z Jeseníku, Olomouce, Přerova, Vítkovic, Havířova a Bruntálu a pro závodnice jesenického oddílu představuje vítané zpestření tréninků. V rámci ligy se poprvé konal závod v moderní gymnastice v městské sportovní hale v Jeseníku.

Na snímku Helena Mertlová z La Pirouette Jeseník vybojovala 1. místo ve své věkové kategorii na Milevském poháru. FOTO (pk)


pm, kategorie: Sport, týden: 10, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 33

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1320x
Neplatil výživné, teď mu ... - 832x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 826x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 803x
Únorové novinky za zelený... - 539x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8194x
K ČEMU VOLBY - 2471x
Internetový úvod - 1302x
Hádejte třikrát - 1229x
Mikulovice bez praktickéh... - 401x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.