Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 02.12.2022 20:22, jste 17543115. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Běh pro válečné veterány

V jesenických lázních se středu běhalo pro dobrou věc. Dvacet pět týmů nejen z bezpečnostních složek, 536 kilometrů a 12 500 korun.

Jeseník - Lze snést spoustu příkladů, že Češi nejsou lhostejní k utrpení druhých. Stačí vzpomenou na katastrofální povodně, tornádo na jižní Moravě nebo nedávnou vlnu solidarity s uprchlíky utíkajícími před válkou na Ukrajině. Přestože armáda ČR zdaleka nedosahuje početního stavu z doby studené války, aktivně se zapojuje do mírových misí po celém světě a také doma tvoří součást složek schopných pomoci při mimořádných situacích. Služba v ní rozhodně není jednoduchá a ani členům armády ČR se nevyhýbají tragické události. V roce 2018 přišli příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva „Biskajská“ s nápadem, jak uctít památku válečných veteránů a pomoci přitom nezaopatřeným dětem z vojenských rodin, které tragicky ztratily jednoho z rodičů při výkonu služby v ČR nebo v zahraničí. Zrodil se tak charitativní „Běh pro válečné veterány“. Původním záměrem organizátorů bylo symbolicky běžet po českých hranicích a uběhnout štafetově 1 800 km, kvůli covidu však dostal běh trochu jiný charakter a koná se pravidelně vždy v květnu na různých místech republiky, přičemž kilometry i finanční prostředky vybrané na Vojenský fond solidarity se sčítají. V Jeseníku se letošní „Běh pro válečné veterány“ uskutečnil ve středu 18. května a jeho pořadatelem byla Vojenská lázeňská léčebna Jeseník. „Nejednalo se o závod, ale o charitativní běh pro radost, Délka tratě měřila 7 km a na start se postavilo celkem 25 trojčlenných družstev z řad členů požární stanice Jeseník HZS Olomouckého kraje, Policie ČR, Vojenské policie Olomouc, Vojenské lázeňské léčebny Jeseník, Městské policie Jeseník, Priessnitzových léčebných lázní, Vlastivědného muzea Jesenicka a dalších spřátelených organizací,“ vysvětluje ředitel VLL Jeseník Viktor Anders a přibližuje výsledek letošního ročníku, který výrazně překonal ten loňský nejen v počtu zúčastněných družstev (o osm více), uběhnutých kilometrů (o 186 více), ale i vybraných finančních prostředků (o 3600 Kč více). Na Jesenicku se tak na válečné veterány nezapomíná, čehož dokladem je nejen „Běh pro válečné veterány“, ale i jedna z expozic nedávno otevřeného Válečného muzea v České Vsi. (pm)


pm, kategorie: Sport, číslo: 20, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 5343

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 47
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6132x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5390x
Běh pro válečné veterány - 5343x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5058x
Trochu jiná škola - 4940x
Nejčtenější články
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 5995x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4394x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.