Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 02:31, jste 21042943. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vánoční koncert v Bělé

Foto - Pohlazení na duši. Radost ze života a optimismus, ale také v některých momentech trochu i smutek. To jsou pocity mnoha přítomných na Vánočním koncertu v Bělé pod Pradědem.

Vánoční koncert v Bělé

Bělá pod Pradědem – Kostel sv. Jana Křtitele v horním Domašově se 26. prosince 2023 ve čtrnáct hodin a třicet minut téměř zaplnil. Konal se tam Vánoční koncert ŽPS Radost s hudebním doprovodem Vlasty Ťulpíkové (klávesy), Tomáše Zápecy (housle a africký buben Džembe) a Ireny Václavíkové (africký buben Džembe).

Koncert zahájila a průvodním slovem jej po celou dobu provázela Silva Mikulíková. Sbor si na zahájení koncertu připravil tři nové písně: „Já se těším do nebe“ (spirituál kvintet), „Ti amo Signor“ (italská liturgická píseň) a „Tula baba“ (africká ukolébavka v řeči Zulu). V následující ukolébavce „Den přeslavný“ hrála sólo na flétnu Kateřina Machalcová a Monika Veselá.

Repertoár souboru je velmi široký. Pod taktovkou sbormistryně Hany Zápecové sedmnáctičlenný sbor předvedl ukázky svého pěveckého umění. A že se tyto ukázky nejen dobře poslouchaly ale i vizuálně vnímaly potvrdí každý posluchač tohoto koncertu.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení hosta Adély Veselé, která zazpívala lyrickou píseň „Time“. Reakce na její vystoupení od posluchačů byla opravdu bouřlivá, zejména od místních, kteří jsou na ni doslova hrdí. Naše Adélka, jak ji všichni oslovovali, je studentkou druhého ročníku bakalářského studia na Fakultě umění Ostravské univerzity.

To ale nebylo ještě vše. Vánoční koncert podpořil svým vystoupením Dětský pěvecký sbor Běláčci ZŠ Adolfovice se svoji vedoucí Vlastou Ťulpíkovou. Zazpívali posluchačům jak samostatně, tak i společně se svými staršími kolegyněmi.

Koncert jako celek včetně doprovodného slova byl úžasný. Všem účinkujícím patří velké poděkování. Poděkování ze slov sbormistryně Hany Zápecové si zaslouží také obec Bělá pod Pradědem, která jejich činnost podporuje, římskokatolická farnost za umožnění vystupování na koncertech a nakonec i samotni posluchači, kteří koncert navštívili.

Závěrem si členové sboru vyslechli poděkování od starosty obce Radomíra Neugebauera a nejen poděkování. Každý dostal pěknou kytičku.

Na snímku sbor s Adélkou Veselou. FOTO (JL)


JL, kategorie: Kultura, týden: 01, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.