Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 01:36, jste 21042702. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Nechytejte kočky o Vánocích

Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník ošetřili během vánočních svátků a konce roku 330 pacientů. Vedly sportovní úrazy i popáleniny

Jeseník - Úrazy způsobené pády na lyžích a bruslích, ale také pády na schodech nebo úrazy v důsledku požití alkoholu – to je výčet nejčastějších diagnóz, které na přelomu roku řešili zdravotníci v Nemocnici AGEL Jeseník.

Vedle těchto úrazů na ošetření přicházeli i pacienti, kteří trpěli bolestmi břicha a průjmy, zaznamenali zde i několik menších popálenin například u dětí, které se popálily o prskavky nebo horké žárovky. Zdravotníci ošetřili několik zranění způsobených ostrými předměty, jako jsou řezná zranění pilou při přípravě palivového dřeva nebo poranění nožem při porcování kapra.

Vyskytly se i neobvyklé případy. „Jeden z neobvyklejších případů, se kterým jsme se setkali, byla paní, která se pokusila odchytit svou kočku a přitom shodila vánoční stromek. Při tomto incidentu si nešťastně poranila dolní končetinu o rozbité vánoční baňky,“ říká ke své vánoční službě v nemocnici vrchní sestra chirurgických oborů Nemocnice AGEL Jeseník Bc. Veronika Škodová.

Nemocnice AGEL Jeseník je středně velké zdravotnické zařízení komplexního typu poskytující lůžkovou i ambulantní zdravotní péči ve všech základních oborech.  Spádovou oblastí této nemocnice je bývalý okres Jeseník a sousední oblasti s celkovým počtem okolo 37 000 obyvatel. Nemocnice AGEL Jeseník je přitom jediným poskytovatelem akutní lůžkové zdravotní péče v regionu. 


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 01, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.