Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 19.07.2024 01:35, jste 21042702. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Kovářská soutěž v Horních Heřmanicích

Foto - Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník je pro jesenické občany zejména známá organizováním gastronomických soutěží. V letošním roce se navíc stala vyhlašovatelem celostátního kola soutěže odborných dovedností žáků oboru: "Umělecký kovář a zámečník, pasíř" a "Uměleckořemeslné zpracování kovů."

Kovářská soutěž v Horních Heřmanicích

Horní Heřmanice - Záštitu nad touto soutěží, která se konala ve dnech 17. a 18. dubna v objektech SŠGF a služeb Jeseník, pracoviště Horní Heřmanice převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek.

Zahájení soutěže se uskutečnilo v Horních Heřmanicích. Všechny soutěžící, jejich doprovod a ostatní zúčastněné, včetně členů hodnotící poroty přivítala ve svém úvodním vystoupení ředitelka školy PhDr. Silvie Pernicová. Popřála všem hodně úspěchů v soutěži a požádala také o dodržování bezpečnostních předpisů při plnění soutěžních úkolů. Rovněž poděkovala všem sponzorům, jimiž byli: Olomoucký kraj, město Jeseník, ZD Jeseník, Šimont - Petr Šimčík, Agroparkl s.r.o., WTC Písečná - Ťulpík Josef, Jiří Vališ, Krohnerovi a Tomáš Kelemen.

Do soutěže se přihlásila Střední škola řemeslná, Jaroměř (Mikuláš Karpf, Vojtěch Kamenec), Střední škola řemeslná a základní škola, Soběslav (Lukáš Blažek, Matěj Měchura), SPŠ, SOŠ a SOŠ Hradební, Hradec Králové (Václav Vaněk, Pavel Kopiště), Střední škola zemědělská a zahradnická, Olomouc (Martin Krauter, Tomáš Dědičík), Střední průmyslová škola stavební Pardubice, Rybitví (Vladimír Seidler, Tadeáš Panchartek), Střední škola, Trhové Sviny (Rostislav Moureček, Štěpán Beňo), Střední škola a základní škola Oselce (Jakub Mravec, Adam Fink), Střední škola a vyšší odborná škola umělecká a řemeslná, Nový Zlíchov (Bohumil Gazda, Arne Mornštejn) a Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o, Praha 9 (Michal Halvoník, Štěpán Beneš).

Soutěže se mohl za každou školu zúčastnit jen jeden dvoučlenný tým. Každý člen soutěžního týmu se povinně zúčastnil všech tří soutěžních úkolů.

A jaké byly soutěžní disciplíny?

1) Povinný soutěžní úkol - kresba tužkou - úkolem bylo nakreslit předmět, který byl vystaven před soutěžícími. Kreslil soutěžící žák i jeho pomocník. Hodnocen byl každý výkres zvlášť. (90 minut časová dotace).

2) Volitelný soutěžní úkol - užitkový předmět dle vlastního zadání - k tomuto soutěžnímu úkolu měl každý soutěžící tým vlastní materiál a výkres. Hodnoceno bylo řemeslné zpracování výrobku, postup výroby, funkčnost výroku a jeho shodnost s výkresem. (150 minut časová dotace).

3) Povinný soutěžní úkol - plastika - každý soutěžní tým měl vlastní materiál a výkres. Hodnoceno bylo řemeslné zpracování plastiky a shodnost s výkresem. (180 minut časová dotace).

Hodnocení jednotlivých úkolů provedla nezávislá porota, nominovaná Společenstvem uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů - podkovářů Čech, Moravy a Slezska a odborníkem z praxe. Výsledné hodnocení bylo součtem všech dosažených bodů za všechny tři úkoly.

A jak dopadla soutěž:

1. místo Michal Halvoník, Štěpán Beneš - pedagogický doprovod Matyáš Beran - Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o, Praha 9

2. místo Jakub Mravec, Adam Fink - pedagogický doprovod Jakub Stulík, Zdeněk Tauchen - Střední škola a základní škola Oselce

3. místo Lukáš Blažek, Matěj Měchura - pedagogický doprovod Ladislav Nenadál - Střední škola řemeslná a základní škola, Soběslav

Ceny vítězům předali Silvie Pernicová, ředitelka SŠGF a služeb Jeseník, Zdeňka Blišťanová, starostka města Jeseník a Ivo Kasal, předseda Okresní Agrární komory Jeseník a Krajské agrární komory Olomouc. Všichni společně popřáli výhercům k úspěchu a popřáli všem mnoho úspěchů v dalším studiu a uplatnění v praxi.


JL, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.