Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 06.12.2023 15:55, jste 19855654. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Stávka na spadnutí

Stávka je na spadnutí, podnětů pro popsání důvodů jsou známé, dopady jsou na převážnou část občanů, tedy i voličů, nemůže se stát, že by mohl mít někdo velké problémy, aby se pod ním nerozhoupala židle?

Ostuda s nákupem premiéra Fialy ještě nedozněla. Argumenty premiéra i jeho ochránců jsou doslova urážkou nás občanů. Slíbit, že se situací budou zabývat, po letech trvání stávající situace je výsměch občanům. Z čeho se nevykroutí premiér, pokusí se o to prezident hokynářů Prouza, pomohou mu, Křeček a Kavanda. Dohody o cenách, stejné v určitém zboží s přesností na desetník. Nespletl jsem se, v obchodech ještě platí, nejen desetníky, ale asi i haléře. Ještě je sice nikdo neviděl, ale napsány na cenovkách jsou. Příklad, potravina v ceně 69,90 Kč, výpočet nákladů na výrobu, dopravu, skladování, případně chlazení, všem vyjde na haléř stejná cena. Nikdo nevysvětlí, jak je možné, že to je u zboží, vyrobeného v Jižních Čechách, dovezeného na sever Moravy a výsledek je na haléř stejný i u kolegů. Toto snad nemyslí vážně, obchodní inspekce již měla být dávno rozprášena pro neschopnost nebo nekalé kšefty s prodejci. Rozdílná velikost, příklad populární Nutely, rozdílné naplnění obalu. Když se dá menší obsah, musí se naplnit větší počet kusů, aby se vyrobené množství vyexpedovalo. Toto prodraží náklady na jeden kus. Proto prodejci nemohou zlevnit neúplně naplněné skleničky, navíc i ty něco stojí. Proč skleničky tedy neplní po okraj jako jiné firmy? Někdo něco kryje nebo to je v pořádku a měl by se léčit. Výše DPH na potraviny u nás a za hranicemi, to je téma pro ministra financí. Ten toho moc nevysvětlí, zatím se mu to nepodařilo. Když nepochopí, že tržby, které se navýšily v Polsku, v Německu i v Rakousku jsou to, co chybí v odvodech daní u nás, je to smutné zjištění o kvalitě a odbornosti ministra financí. K tomu je nutné přidat, za hranicemi netankujeme jen my, s osobními vozidly. Hlavní obrat jsou kamiony, tranzitní doprava, ale i ti, kdo ráno zajedou za hranice, natankují a do večera jezdí s úsporami. Výsledek, naše silnice trpí obrovským provozem, přetíženými kamiony, ale daně jdou za hranice, DPH i další zdanění za pohonné hmoty. Jestli, některý kamion omylem vyloží náklad tam, kde není uvedeno v dokladech, když již je za hranicemi, to nikdo nedokáže, ono se to dělalo a snad dělá, nejen u kulatiny z našich lesů. Vozit se dá všechno. Rozdíly v cenách jsou i u obilí, brambor, zeleniny i ovoce. Nazvěme to raději, uklidnění trhu, aby se někdo neurazil. Také jsme slyšeli odborníka na ceny a obchody, ten řekl, jsme národ slevařů. Nakupujeme rádi ve slevách, tam se také dá mluvit, o podivných zdraženích a následný humbuk, když se cena vrátí tam, kde byla. Jsou to prostě dobré nápady a ty se musí zúročit. Nakupujeme víc, kde je cedulka sleva? V poslední době jsou slevy, spíše nižší ceny za hranicemi tak výrazné, že nás nepřitáhnou zpět do našich, tedy u nás stojících obchodů.

Jsme právní stát, máme právníky, jedna známá právnička a politička dnes napsala, peníze uložené u advokátů nejsou v bezpečí. Jindy čteme, že developer podvedl klienty po zaplacení záloh, soud nechal zavřít odsouzeného a zjistilo se, že nejsou důkazy, seděl tedy neprávem. Komu se u nás dá věřit? Již ani těm farářům, po těch případech pedofilů mezi nimi. Politici se obviňují mezi sebou již od sametovky, někdo to odnesl, většina případů však byla zapomenuta či propadla lhůta trestnosti. Je u nás vůbec někdo čistý? Z toho vyplývá, proč ještě lžeme občanům, že jsme právní stát?

Nemohlo by se stát, že by někdo, na připravované stávce odborářů tato témata otevřel, ozvou i další občané a kdo vyloučí, že nemůže dojít i ke konfliktům.Jakýsi anti konfliktní tým je tak dobře placený, že by neudělal čelem vzad a nepostavil se mezi protestující občany. Dál možnosti raději nerozvádějme. Hlavně by měli politici začít něco řešit, nejen své přemrštěné platy a další výhody.

Bohumil Poulíček


Bohumil Poulíček, kategorie: Zpravodajství, týden: 44, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.