Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 09.12.2023 21:59, jste 19868203. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Hubertova jízda v Horních Heřmanicích

Foto - Jedním z oborů, které se na SŠGF a služeb Jeseník vyučují je i obor "Jezdec a chovatel koní". Je to obor pro ty, kteří koně milují a chtějí s nimi spojit svůj život. Ve výuce se studenti tohoto oboru dozví, jak koně ošetřovat, vybírat pro ně krmnou dávku a jak se starat o různě staré koně.

Hubertova jízda v Horních Heřmanicích

Horní Heřmanice - A právě koním byla věnována slavnostní společenská akce "Hubertova jízda" v Horních Heřmanicích za účelem rozloučení se s jezdeckou sezónou 2023. Hlavními organizátory byla SŠGF a služeb Jeseník s odloučeným pracovištěm v Horních Heřmanicích a Jezdeckým spolkem při této škole. Akce se uskutečnila 21. října ve venkovním areálu školy. V dopolední části dne se uskutečnil parkurový závod. Souběžně probíhal v celém areálu "Den otevřených dveří", kdy byly zájemcům k dispozici všechny učebny školy, dílny a stáje s doprovodným slovem zaměstnanců školy. A aby návštěvníci nestrádali, byly mnohé možnosti občerstvení, prakticky vše z dílny školy (klobásy, guláš, koláče, káva aj.).. A bylo toho dost, ze sladkých výrobků měly největší radost děti. Ty si navíc užívaly pěkného pohledu na koně s jezdci při parkurové soutěži.

Ve dvanáct hodin nastalo to, na co od brzkého rána všichni čekali. Jezdci se shromáždili na shromáždišti a ředitelka SŠGF a služeb Jeseník Silvie Pernicová, po předchozím přivítání všech jezdců, vzácného hosta hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a všech diváků dala povel ke startu "Hubertovy jízdy". Ředitelka školy rovněž poděkovala všem svým spolupracovníkům, hejtmanu za podporu školy a LČR za podporu této Hubertovy jízdy.

Po krátkém rozježdění se na přilehlé louce, začal vlastní závod. Hubertova jízda je společenská akce navazující historicky na lovecké jízdy a parforsní hony. Proto také nese jméno patrona lovu sv. Huberta. Cílem této soutěže bylo "ulovení" lišky. Vzhledem k tomu, že utrhnutí lišky neproběhlo tak, jak mělo, nemohlo být vítězství uznáno. V kategorii dětí vyhrála Hubertovu jízdu na poníkovi Tarot, Klára Verešová.

Akce byla ze strany organizátorů perfektně připravena. K občerstvení byly všechny výrobky od masných až po cukroví vyrobeny žáky školy. Mezi přihlížejícími panovala pěkná srdečná atmosféra. Všem se na akci moc líbilo a těší se na Hubertovu jízdu v roce 2024.

Poslední chvilky před ostrým startem. FOTO (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, týden: 44, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.