Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 06.12.2023 15:43, jste 19855583. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Agresivní host, kterému se nechtělo zaplatit

V sobotu 28. října krátce před půl devátou večer jsme na linku 158 přijali oznámení o podnapilém a agresivním muži, který v restauraci v obci na Jesenicku napadá hosty a odmítá uhradit útratu za více jak 800 korun.

Zasahující hlídka na místě ztotožnili 51letého muže, kterého vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce, což odmítl. Za přítomnosti policistů urážel jak provozovatele restaurace, přítomné hosty, tak nakonec i je samotné. Jeho agresivita se vystupňovala natolik, že jej policisté zpacifikovali za použití hmatů a chvatů.

Po zajištění jej eskortovali na služebnu a po provedených úkonech umístili do policejní cely, ve které strávil zbytek noci.

Muž je podezřelý ze spáchání přestupků proti občanskému soužití, veřejnému pořádku a majetku.

Odcizené auto během několika hodin vypátráno

V úterý 31. října v brzkých ranních hodinách jsme na linku 158 přijali oznámení o krádeži osobního motorového vozidla značky Citroën Berlingo, které si majitel zaparkoval předchozího dne na jedné z ulic Jeseníku. Společně s autem mu zloděj odcizil i rybářské vybavení, sadu šroubováků a další drobné věci. Způsobenou škodu si okradený muž předběžně vyčíslil přes 200 000 korun.

Po odcizeném vozidle se ihned rozběhlo intenzivní pátrání. Díky důsledné operativně pátrací činnosti jesenických kriminalistů v součinnosti s polskými kolegy bylo vozidlo již krátce po úterní půlnoci nalezeno na území Polska.

Případ kriminalisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po osobě pachatele i nadále pátrají. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Cyklista neměl pod kontrolou elektrokolo a zemřel

K tragické dopravní nehodě 8. listopadu 2023 vyjížděli na silnici č. III/45711 do obce Zlaté Hory - část Ondřejovice. Šestasedmdesátiletý cyklista na elektrokole při sjíždění kopce nepřizpůsobil rychlost jízdy, zejména svým schopnostem, vlastnostem kola a dopravně technickému stavu a povaze pozemní komunikace a při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky vyjel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla Fiat Ducato. Šestatřicetiletý řidič dodávkového vozidla se snažil nehodě zabránit, intenzívně brzdil a vyjel s vozidlem vpravo mimo vozovku. Přesto cyklista narazil do levého předního boku dodávky a havaroval. I přes okamžitou první pomoc senior na místě zemřel. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.

Zloděj kradl v suterénu

Mezi 5. a 11. listopadem neznámý pachatel odcizil jízdní kolo a elektronářadí za 3 tisíce korun ze sklepní kóje domu v obci Javorník. Zloděj nejprve vnikl do panelového domu a poté zamířil do suterénu, kde se vloupal do jedné kóje. Z ní následně odcizil pánské jízdní kolo zn. Author černé barvy, příklepovou vrtačku a přímočarou pilu. Pachateli hrozí za přečin krádež až dva roky za mřížemi.
Libor Hejtman, tiskový mluvčí, kategorie: Zpravodajství, týden: 44, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.