K ČEMU VOLBY
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 02:05, jste 21031001. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

K ČEMU VOLBY

27. listopadu 2022 vyšel na webu E15.cz rozhovor s Petrem Pavlem


K ČEMU VOLBY

27. listopadu 2022 vyšel na webu E15.cz rozhovor s Petrem Pavlem, kde tento mimo jiné řekl: "Hned po tom, co jsem svlékl uniformu, jsem rozhodně neměl představu, že bych se chtěl angažovat v politice. To rozhodnutí u mě nazrálo v době, kdy jsem slyšel Miloše Zemana, jak na sklonku roku 2019 hovořil o svých možných nástupcích. A jako svého preferovaného nástupce uvedl Andreje Babiše."

Hned vysvětlím, proč mě to zaujalo. V roce 2020 těsně před covidem Jesenická konzervativní liga uspořádala v salonku Klubu Plíživá kontra besedu s bývalým československým špionem vojenské rozvědky Olinem Jurmanem. Ten kromě řady vlastních zajímavých knih přivezl spoustu zážitků z období do listopadu 1989 a i po něm. Neformální beseda patřila k tomu nejlepšímu a současně nejtřeskutějšímu, co Kontra zažila. Jurman zasvěceně mluvil o věcech, že jsme nestačili zírat. Po besedě došlo i na kuloárové dotazy a já se jej zeptal, kdo podle něj má být příštím prezidentem, když Miloši Zemanovi končí mandát a už nebude moci kandidovat. Krátce se zasmál a řek: "To už je dávno rozhodnuto. Bude jím Petr Pavel." Nevěřil jsem, vždyť tento člověk nebyl politicky aktivní a pro stát se nijak nezasloužil. Navíc kovaný a patřičně prověřený komunista, exponent minulého režimu školený na boj se Západem, který rychle převlékl kabát. Tehdy osmdesátiletý Jurman to zdůvodnil lakonicky: "Dobře vypadá, bude se líbit ženám a hlavně je poslušný."


To tedy řekl ve čtvrtek 5. března 2020 s tím, že už je to dávno upečené, tedy minimálně už v roce 2019. Přestože o Pavlovi veřejnost věděla jen to, že seděl v NATO. Petr Pavel oznámil svou kandidaturu na prezidenta České republiky v roce 2022.
To, co se dnes kolem fanatické vládní a masmediální podpory tohoto kandidáta děje, potvrzuje, co Olin Jurman věděl minimálně v roce 2020. Děsivé...


(ma), 25.1.2023 21:33, zobrazení: 27103

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.