Povolební povídání
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 21.01.2022 21:13, jste 15776535. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Povolební povídání
Miroslav Chovanec,

Historie se neustále opakuje. Na Jesenicku byl před půlrokem jediný registrovaný a téměř dokonale utajený Pirát Martin Foltýn. Pirátský program lze sice sledovat v Praze, kde je Pirát dokonce primátorem, ale jejich působení v tamní vládní funkci by měly voliče spíše odrazovat. Takže prostý lid o nich nic neví a přesto je s nadějí poslal k lizu. Bude se opakovat osud stran na jedno použití ala Unie svobody, TOP 09 či Věci veřejné?


Povolební povídání

Krajské volby v Olomouckém kraji prý skončily debaklem levice – do krajského zastupitelstva se nedostala KSČM a ČSSD. Opravdu? Kam se poděli voliči těchto stran? Člověk, který alespoň trochu sleduje politiku (odhadem max. 10% voličů), samozřejmě zná odpověď. Starší levicoví voliči samozřejmě přešli k ANO 2011 a ti mladší k ultralevicovým Pirátům. Společné vládnutí ANO 2011, ČSSD a KSČM konečně přineslo své ovoce i v regionech. Proč volit tři strany se stejným programem, když stačí jedna, že? Takže se nám levice neztratila, jen přitvrdila.
Pokračuje hvězdná kariéra čelných představitelů jesenické radnice. Aniž by se kdy jakkoliv zajímal o věci veřejné, během necelých dvou let se první „dramaturg“ Tomáš Vlazlo (netušil jsem, že tento obor lze studovat na jesenickém gymnáziu) dostal do vysoké funkce ve městě a nyní se stal i krajským zastupitelem. Neúspěšný podnikatel tak dokonale využil pirátský výtah k moci. Jen jsem zvědavý, zda jej Piráti donutí naplňovat jejich program ohledně transparentnosti i ve městě, kde ji brutálně potlačil.
Podobně, ale trochu déle to trvalo Zdeňce Blišťanové. Ta se do městského zastupitelstva a do funkce místostarostky dostala náhodou po fatálním selhání Radka Brnky. Do funkce starostky pak po lživé kampani, kdy slíbila všechno všem, ale jak dnes vidno, skutek utek. Urve vizionářsky prázdná, o to více po kariéře toužící učitelka prvního stupně nějakou funkci i na kraji? Určitě se bude snažit. Navíc synova hypotéka je další velká motivace a peněz není nikdy dost. Funkce se ale přidělují v Olomouci, takže ji teď nejspíš nějaký čas neuvidíme. O ostatním třeba někdy příště.


Miroslav Chovanec, 19.10.2020 10:44, zobrazení: 14805

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 01
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ZEMŘEL VELKÝ IDEALISTA - 3x
Koledníci vybírali na nový stacionář - 2x
VZPOMÍNÁME - 2x
Vodné a stočné podražilo téměř o deset procent! - 1x
OK TAXI budiž pochváleno! Empatie, úcta, pokora, spolehlivost! - 1x
Nejčtenější články
V JESENÍKU JE NEJDRAŽŠÍ PARKOVNÉ NA SEVER OD OLOMOUCE - 12340x
JESENÍK ODMÍTL DOTOVAT SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ - 12337x
CHCE VEDENÍ MĚSTA JESENÍK ZLIKVIDOVAT TURISTICKÝ RUCH? - 12163x
Za žalobce chodí jen advokát - 11393x
Další morální selhání starostky Blišťanové - 10529x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)