Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 20.05.2024 05:21, jste 20715096. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Pád stromu na projíždějící vozidlo

Foto - 17. března 2024 po 17. hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II. třídy číslo 445 v katastru obce Zlaté Hory.

Pád stromu na projíždějící vozidlo

Podle zjištěných informací tudy projíždělo vozidlo zn. VW Sharan ze směru od obce Vrbno pod Pradědem na obec Zlaté Hory, když mu bezprostředně do jízdní dráhy spadl ztrouchnivělý strom. Jednasedmdesátiletý řidič zareagoval prudkým brzděním a najetím k pravému okraji vozovky, avšak ani přes tuto jeho reakci nešlo střetu zabránit. Jako zázrakem nedošlo při dopravní nehodě ke zranění. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Na místě se o spadený strom a úklid vozovky postarali jeseničtí hasiči společně s dobrovolnými hasiči ze Zlatých Hor. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Řidič narazil do stromu, po nehodě byl převezen do nemocnice

18. března 2024 o půl osmé ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II. třídy č. 455 mezi obcemi Velké Kunětice a Strachovičky. Podle zjištěných informací se 22letý řidič vozidla zn. Fiat Punto při projíždění levotočivou zatáčkou plně nevěnoval řízení a sjel s vozidlem do příkopu. Zde narazil přední částí auta do stromu, přičemž si způsobil zranění, se kterým musel být vozidlem RZS převezen do jesenické nemocnice k ošetření. Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 60 000 Kč. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Dopravní nehoda se zraněním

V pátek 8.3.2024 v 18:15 hodin došlo na silnici II. třídy č. 453 v katastru obce Seč u Jeseníku k dopravní nehodě dvou vozidel. Podle zjištěných informací jel 75letý řidič automobilu Škoda Fabia ze směru od obce Dětřichov směrem k obci Rejvíz, když se jeho vozidlo střetlo s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, které řídil 38letý řidič. Po střetu sjel automobil Škoda Octavia z pozemní komunikace do příkopu, kde se převrátil na pravý bok. Ve vozidle Škoda Octavia cestovalo celkem pět osob. U dvou z nich došlo ke zranění, která si vyžádala převoz a následné ošetření v jesenické nemocnici a jedna žena byla převezena leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Ostrava. U obou řidičů byla provedenou dechovou zkouškou vyloučena přítomnost alkoholu. Způsobená hmotná škoda na obou zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 60 000 Kč. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.

Řidič pod vlivem alkoholu

10. března 2024 dne před desátou hodinou dopoledne kontrolovali policisté v Jeseníku osobní motorové vozidlo značky Mercedes. Jeho 56letý řidič se mimo jiné podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty přes 1,7 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nehoda kamionu zablokovala tah na Polsko

11. března 2024 před jedenáctou hodinou dopolední došlo na silnici I. třídy č. 60 v katastru obce Skorošice k dopravní nehodě nákladního automobilu. Podle zjištěných informací 31letý řidič kamionu zn. Volvo s návěsem jedoucí ve směru na Javorník nedbal zvýšené opatrnosti a pravými koly návěsu najel mimo komunikaci. Řidič se snažil celou situaci zachránit tím, že se pokoušel dostat pravá kola návěsu zpět na komunikaci. Při tomto manévru však jízdní souprava dostala smyk a řidič ztratil kontrolu nad vozidlem. Tahač s návěsem se převrátil na pravý bok a zůstal ležet napříč přes komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které zajistili jeseničtí hasiči. Kvůli této nehodě zůstal hlavní tah na Polsko uzavřen více jak devět hodin. Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Způsobená hmotná škoda na vozidle a komunikaci byla předběžně vyčíslena na 850 000 Kč. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.

Řidič pod vlivem přišel o řidičák

V neděli 17. března kolem páté hodiny ranní kontrolovali policisté v obci Česká Ves na Jesenicku osobní motorové vozidlo zn. Škoda Octavia. Jeho 30letý řidič se mimo jiné podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty přes 1,9 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nehoda dvou aut

V pondělí 18. března před polednem došlo na silnici I. třídy č. 60 mezi obcemi Pomezí a Vápenná k dopravní nehodě. Podle zjištěných informací 41letý řidič stříbrného vozidla zn. Škoda Octavia nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, v levotočivé zatáčce dostal smyk a bočně se střetl s protijedoucím automobilem také zn. Škoda Octavia červené barvy 37letého řidiče. Při střetu došlo k odhození stříbrného vozidla do přilehlého oplocení, které bylo nárazem poničeno. Nehoda se obešla bez zranění. Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda na vozidlech a oplocení byla předběžně vyčíslena na 115 tisíc korun. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.


Ivana Skoupilová, tiskoví mluvčí, kategorie: Zpravodajství, týden: 05, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Vánoční koncert v Bělé
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.